Vaterpolisti Primorja EB protiv Solarisa ostvarili prvu pobjedu u Ligi za prvaka

Petak, 13. siječnja 2023. 21:56 Napisao/la  SC
Darko Brguljan

Prva vaterpolska liga, Liga za prvaka - 10. kolo

PRIMORJE EB - SOLARIS 9:6 (2:2, 3:2, 2:1, 2:1)

Bazeni Kantrida. Suci: Goran Gavrilović, Robert Tiozzo

Vaterpolisti Primorja natjecanje u Ligi za prvaka počeli su pobjedom (9:6) protiv Solarisa na Kantridi.

Drugi put su Riječani ove sezone pobijedili Solaris, prvi put u Rijeci u utakmici koja ni po čemu nije bila slična utakmici u Šibeniku u 4. kolu, kada je Primorje EB pobijedilo rezultatom 7:2.

U Rijeci se igrala izjednačena i neizvjesna utakmica, cijelo prvo poluvrijeme igral se gol na gol, u nastavku Primorjaši su uspjeli steći presudnu prednost.

Prva četvrtina završila je neriješeno (2:2), u drugoj su Primorjaši prvi put stekli puta dva gola prednosti.

Prvo je u 15. minuti Karlo Babić zatresao mrežu Marina Šparade, a nakon njega isto je učinio Darko Brguljan, kada se lopta odbila od gostujućeg igrača i prevarila Šparadu te odsjela u golu za 5:3.

Ipak Kreković se pobrinuo da Solaris na odmor ode s golom zaostatka, 5:4.

U trećoj četvrtini domaći pojačali ritam, Brguljan je iz kontre donio domaćima prednost od 6:4 u 20. minuti, da bi Niko Čubranić prednost prvi put povisio na plus tri, 7:4 u 22. minuti.

Mauro Ivan Čubranić je zaustavio udarac Butića minutu prije kraja, a zatim i peterac Penavi 19 sekundi prije sirene.

Lakim golom Noa Burburanu smanjjio je razliku na 7:5.

U posljednjoj četvrtini Crippa je vratio prednost na plus tri, 8:5, a kada je Noa Burburan iskoristio peterac, Nizozemac Te Riele je u 27. minuti ponovno zatresao mrežu za konačnih 9:6.