LEN EURO CUP

Jug AO osvojio europski trofej pobjedom protiv Primorja EB

Subota, 18. svibnja 2024. 21:07 Napisao/la  Igor Vranić

Jug  najlakše pobijedio najvažniju međusobnu utakmicu protiv Primorja na kraju sezone

Jug AO osvojio europski trofej  pobjedom protiv Primorja EB

Finale Europa Cupa

PRIMORJE EB - JUG AO 6:12 (1:3, 1:1,2:6, 2:2)

Vaterpolisti Juga AO osvojili u Europa Cup pobjedom protiv Primorja EB u finalu odigranom na Bazenima Kantrida.

Dupkom ispunjene tribine predvođene Armadom na riječkom bazenu ovog puta nisu mogle pomoći riječkim vaterpolistima, nije momčad Primorja EB ni približno prema tonusu bila na razini prethodnih utakmica u Europa Cupu.

Nije bila ni na razini prethodnih dviju utakmica protiv Juga na Kantridi ove sezone, Jug je najlakše pobijedio najvažniju utakmicu protiv Primorja na kraju sezone.

Težak poraz u finalu očigledno je bio posljedica mentalne blokade, drugačije se ne može objasniti lakoća kojom su igrači Juga u drugom poluvremenu osvojili trofej.

Prvo poluvrijeme također je pripalo Dubrovčanima, ali ne tako uvjerljivo, ostavili su igrači Primorja EB dojam da imaju rezervi.

Djelovali su igrači Juga otpočetka mirnije u protoku lopte, dojam je da je iskustvo prevladalo posebice u prvoj četvrtini.

Brubnjak je s igračem više (1:2) smanjio vodstvo Juga 1:43 prije kraja prve dionice, riječka obrana nije izdržala, Daube je 11 sekundi prije kraja povećao vodstvo na dva razlike.

U drugoj četvrtini riječka je momčad dignula intezitet igre, počela je igrati agresivniju obranu, nisu igrači Juga više tako lako dolazili u otvorene pozicije za udarac.

Kadivec je 1:23 minutu prije kraja smanjio zastatak, Lazić je pogotkom vratio Jugu prednost od dva pogotka.

Odigrala je riječka momčad najbolje razdoblje utakmice, iako je u napadu igrala presporo,  Dubrovčani su zavarali prostore ispred Popadića, koji je pokazao klasu u dvama susretima bliske vrste (Te Riele, Brguljan).

Utakmica se neočekivano prelomila u nastavku!

U trećoj dionici osjetno je energetski pala riječka momčad, prekvalitetni su igrači Juga da ne bi uzeli ponuđeno.

Brzo su Dubrovčani stvorili nedostižnu prednost, šest primljenih pogodaka najbolje ukazuje kako je igrala riječka obrana.

Zadnju dionicu obje su momčadi rutinski odradile bez nepotrebnog trošenja, igračima obiju momčadi sve je bilo jasno isto kao i riječkoj publici koja je pljeskom ispratila završnicu utakmice.

Sjajna atmosfera na kraju utakmice pokazala je da se vrhunski vaterpolo vratio u Rijeku bez obzira na poraz.