Svjetski kup: Mauro Ivan Čubranić prvi put u sastavu hrvatske reprezentacije

Nedjelja, 12. ožujka 2023. 20:59 Napisao/la  SC
Mauro Ivan Čubranić, vratar Primorja

Hrvatska je očekivano pobijedila (14:8) Japan u četvrtom nastupu na kvalifikacijskom turniru Svjetskog kupa u Zagrebu.

Ovime je vrlo izvjesno kako će Hrvatska u utorak, 14. ovog mjeseca od 18.30 protiv Mađarske igrati za prolazak na završni turnir ovog natjecanja u Los Angelesu

Protiv Japanaca nije bilo baš nikakvih drama, niti dvojbi.

Kvalitetniji, jači i viši, ali čak i brži u reakciji, kao i plivanju, to se moralo odraziti i na rezultatu.

Nakon prve četvrtine 5:2 uz čak u 4 navrata pogođen okvir gola. U poluvremenu 10:5, a nakon treće četvrtine i najveća prednost – 14:6 za Hrvatsku. Kako su minute prolazile, tako je razlika rasla. Podatak da u zadnjoj četvrtini Barakude nisu postigle pogodak potpuno je za ovu priliku irelevantan podatak.

Protiv Japana je izbornik Tucak obavio neke izmjene. Tako je Bijač bio na tribini, Popadić je branio cijeli susret, a prvi je put u zapisnik službene, natjecateljske utakmice Barakuda ušao mladi riječki vratar, Mauro Ivan Čubranić.

Nagradu za igrača utakmice zasluženo je dobio Loren Fatović koji je uz to postigao i najviše pogodaka (4), s tim da je njegov pogodak za 7:3, udarac lobom, ali leđima okrenut japanskom golu i to s vanjske pozicije, sigurno jedan od najljepših golova utakmice i najlucidnijih trenutaka na turniru.

– Protiv Japana smo opet pokazali ono lice koje je bilo u one prve dvije utakmice u Zagrebu i tri četvrtine protiv Italije. Ali ništa, odmah se okrećemo Mađarskoj. Znamo koliko će to biti teško, nimalo jednostavno. Radi se o vrhunskom sastavu izvanredne kvalitete i njih nije lako pobijediti, ali je isto tako i moguće. Na kraju krajeva, pa to smo i uradili prije pola godine, kao i mnogo puta dosad, rekao je Ivan Krapić.