SVJETSKA LIGA

Hrvatska u reviji promašaja svladala Grčku

Subota, 30. ožujka 2013. 19:29 Napisao  Marko Babić

Utakmica 6. kola: Hrvatska - Grčka 5:4 (2:2, 0:0,2:1, 1:1). Pobjedu je osigurao Muslim

Svjetska liga vaterpolista

HRVATSKA - GRČKA 5:4

Utakmica 6. kola: Hrvatska - Grčka 5:4 (2:2, 0:0,2:1, 1:1). Bazen Kantrida. Gledatelja: 850. Suci: Voevodin (Rusija), Nemeth (Mađarska).

HRVATSKA: Bijač, Vukičević, Milaković, Krapić, Joković, Živković, Muslim 1, Bušlje 1, Sukno 2, Dobud,Šetka, Obradović 1, Jelovina.

GRČKA: Tsakanis, Mylonakis, Miralis, Pontikeas, Fountoulis, Vlachopoulos, Chrisospathis, Delakas 1, Mourikis, Kolomvos 2, Gounas 1, Tigas, Galanopoulos.

Igrač više: Hrvatska 12 (3), Grčka 10 (2).

Peterci: Hrvatska -, Grčka 2 (0),

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Grčku u posljednjem susretu 6. kola i na taj način potvrdila drugo mjesto u skupini. Susret je zapravo bio riješen neizvjesnosti, Crna Gora je već ranije osigurala plasman na završnicu. Utakmica je bila revija promašaja s obje strane.

Četrdeset i pet sekundi prije kraja Grci su imali napad s igračem više, ali pokušaj Gounasa obranio je Bijač. Obje strane su propustile svoje prilike, tri minute prije kraja Gounas nije iskoristio drugi peterac za Grke kojega je zaustavio Bijač što je kaznio Petar Muslim 1:13 minute prije kraja utakmice - 5:4.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, Bušlje je realizirao igrača više u prvom napadu. Grci su ubrzo uzvratili pogotkom Gounasa također u trenutku s igračem više. I tu je domaćin stao u prvoj četvrtini, tri minute prije kraja Kolomvos se odlično oslobodio na dva metra i zabio za 2:1. U tom periodu Bijač je imao nekoliko dobrih obrana. Sukno nije iskoristio napad s igračem više, a u idućem napadu i Obradović je loptu poslao preko grede. Na kraju je loptu u ruke uzeo Sukno i s 12 metara projektilom zabio za 2:2 u zadnjim trenucima prve četvrtine.

Ni otvaranje druge četvrtine nije donijelo bolju igru, Hrvatska je nevjerojatanom lakoćom propustila dva igrača više na otvaranju dionice i jednoga u završnici i to praktički bez izrađenog udarca. Nisu ni Grci ostali dužni, prokockali su dva igrača više, a u završnici Fountoulis nije iskoristio peterac pogodivši okvir vratiju.

Grci su poveli 4:26 minute prije kraja treće četvrtine zabivši prvi gol nakon 14 minuta posta. Delakas je sjajno proigrao Kolomvosa koji je samo proslijedio loptu u mrežu. Minutu kasnije pokušaj Sukna s igračem više obranio je Tsalkanis. Na kraju je loptu u ruke uzeo Paulo Obradović i zakucao za 3:3 prekinuvši također niz od 14 minuta bez hrvatskog pogotka.

Nekoliko sekundi prije kraja treće četvrtine Sukno je donio prednost 4:3. Grci su se vratili preko Delkasa u četvrtoj četvrtini (4:4).