Sudac Nikolaos Stavaropoulos pogođen stolicom na utakmici Jadran - Primorje EB

Srijeda, 18. travnja 2012. 20:41 Napisao/la  Marko Babić izvješćuje iz Herceg Novog

U 27. minuti, nezadovoljni odlukom, domaći navijači gađali su grčkog suca plastičnom stolicom

Nakon tri minute posljednje četvrtine, točnije u 27. minuti, navijači Jadrana iz Herceg Novog ne slažući se s jednom odlukom suca Grka Nikolaosa Stavaropoulosa gađali su ga stolicom. Nesretni sudac dobio je udarac u glavu, nakon kojega je samo isteturao prema svlačionici sakrivši se od ljutih navijača. Odmah mu je pružena prva pomoć, a utakmica je nakratko prekinuta.

Grk se brzo oporavio i nastavio suditi i u tome je zapravo bila sreća za domaćina. Da je Stavaropoulos odbio dalje suditi pitanje je kako bi sve završilo. U redovima Primorja su nakon utakmice komentirali da se tako nešto još nije dogodilo, te da je redovita praksa u ovako iznimnim situacijama uvijek bila da se utakmica prekine. Pomalo zbunjeno djelovao i njemački delegat Valter Manfred koji vjerojatno ni sam nije mogao vjerovati što se dogodilo. Doduše, nema sumnje da će njemački delegat napisati detaljan izvještaj te da Jadranu prijeti kazna.