Regionalna liga: Primorje EB u završnici slomilo otpor splitskog Jadrana za prvu pobjedu

Subota, 08. listopada 2016. 20:27 Napisao/la  SC

Regionalna vaterpolo liga 1. kolo: Primorje EB - Jadran Split 10:5. Splićani su držali priključak prve tri četvrtine

Regionalna vaterpolo liga - 1. kolo

Primorje EB - Jadran Split 10:5 (2:2, 1:0, 3:2,  4:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 350.

Suci: Vlašić i Matijević. Delegat: Jambrović (svi Zagreb).

PRIMORJE EB: Jelovina, Radu 2, Čunko, Power 1, Peroš 1, Radulović 1, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić, Čubranić, Buljubašić 1.

JADRAN SPLIT: Bratim, Tonković, Marinić-Kragić, Buzdovačić, Antonijević, Pejković, Popović 1, Bušelić, Visković 1, Milardović, Santini, Gluhaić 3, Strujić, Drobac.

Osobne pogreške: Primorje EB 7, Jadran 8

Realizacija igrača više: Primorje EB 4/8, Jadran 4/7

Redizajnirani Primorjaši "probili su led" pobjedom pred svojim navijačima.

Na kraju, bio je to rezultatski i više nego uvjerljiv trijumf domaćih, iako nas je već nas uvodna dionica susreta podsjetila na nemale promjene koje su se ovog ljeta dogodile na Kantridi, promjene koje su, što je i bilo za očekivati, s uvodnim minutama bile vidljive na planu igre/rezultata.

Bankari su u novu sezonu, naime, ušli bez gotovo kompletne momčadi koja je iznijela teret prethodne natjecateljske godine.

Odlascima Burića, Muslima, Šetke, Krapića, Boškovića, Vićana, Echeniquea, Petrovića i Dedovića, Riječani su, naravno, jako puno izgubili na individualnoj kvaliteti, to ne treba posebno naglašavati, priliku na seniorskoj sceni dobili su neki novi, uglavnom domaći klinci, kojima su priključeni Australac Power i Slovak Tkač.

Stoga i ne čudi što Splićani, kako nekih ranijih sezone, nisu bili isključivo "topovsko meso" družini s Kvarnera, držali su gosti priključak prve tri četvrtine, čak su i poveli na samom otvaranju utakmice.

Ogled se prelomio početkom posljednje dionice, kada je Radu svojoj momčadi donio prednost +3 (7:4).

Uslijedila je mini napadačka serija Primorja EB, praćena kvalitetnom obranom, za dodatno odvajanje od protivnika.

Vjerujemo da će ovaj trobod Bankarima, koje je s tri postignuta pogotka predvodio Vukičević, poslužiti kao dobar zamašnjak za nastavak sezone, dok će se ostalo na Kantridi, na čelu s trenerom Igorom Pezeljom kojemu treba dati podršku, rješavati u hodu...