Vaterpolisti Primorja doživjeli obrabrujući poraz

Subota, 22. listopada 2016. 10:21 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Jug - Primorja 11:9 (4:2, 0:3, 3:1, 4:3)

JUG CO - PRIMORJE EB 11:9 (4:2, 0:3, 3:1, 4:3)

Bazen na Gružu. Gledatelja 500

Suci: Štampalija - Prančić

JUG CO: Bijač, Obradović    3,  Vrlić    2, Fatović    1, Lončar 1,  Joković    1, Garcia     1, Perrone 1, Benić        1,  Macan, Marković, Ivanković, Pavličević, Popadić

PRIMORJE EB:  Jelovina, Vukičević 3, Radu    2, Power    1, Peroš    1, Tkač    1, Buljubašić    1, Petrić, Radulović, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Paparić, Čubranić

Vaterpolisti Primorja doživjeli su ohrabrujući poraz (9:11) u Gružu. Momčad aktualnog europskog i državnog prvaka očekivano je pobijedila Primorje, ali nitko nije očekivao da će Jug utakmicu protiv pomlađenog Primorja riješiti tek u završnici.

Treba naglasiti da glavni igrači Juga nisu u optimalnom stanju, sezona je tek počela i još uvijek se osjećaju posljedice dužega odmora nakon naporne sezone.

Međutim, igra Primorja, posebice u prvom poluvremenu dok je branio raspoloženi Jelovina, nije slutila dobrim za momčad Vjeka Kobešćaka.

Jug je brzo poveo 4:1, uočljivo impresionirana riječka momčad jeftino je primila prva dva pogotka. A onda je krenula neočekivana serija Primorja, koje je na poluvremenu vodilo 5:4.

Najbolje je momčad Igora Pezelja igrala u drugoj četvrtini, kada je do izražaja došla agresivna obrana i kvaliteta plivanja.

Prevođeni sjajnim Raduom, mladići Primorja oslobodili su se straha i pokazali dovoljno znanja i mirnoće da utakmicu učine neizvjesnom.

Početkom drugoga poluvremena Primorje nije iskoristilo igrača više za dva pogotka prednosti, odmah je uslijedila kazna na drugoj strani gdje je Čubranić zamijenio Jelovinu.

Propustio je Vukičević još jednu  šansu za izjednačenjem, Bijač je obranio peterac. Nakon toga izravne prilike za povratak u utakmicu više nije bilo iako je Primorje stalno održavalo aktivan rezultat.

U završnici utakmice odgovornost je preuzeo Paolo Obradović, koji je trima pogocima izvana odveo Jug u mirne vode.

Statistički, Primorje je utakmicu izgubilo zbog slabe realizacije igrača više, većeg broja izgubljenih lopti i slabijeg postotka obrane vratara u drugom poluvremenu.

Ono što je bitnije za budućnost riječkog vaterpola, statistika ne pokazuje koliko mladići Primorja još imaju prostora za napredak.