Regionalna liga vaterpolista: Primorje svladalo Jadran u generalnoj probi za ogled s Jugom

Petak, 19. veljače 2016. 21:14 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 15. kola: Primorje EB - Jadran Carine 10:5 (1:1, 6:0, 1:2, 2:2). Primorjaši su odigrali na dobroj razini, trebat će popraviti još neke detalje uoči derbija s Jugom u nedjelju od 19.15 sati.

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 15. kolo

PRIMORJE EB - JADRAN CARINE 10:5 (1:1, 6:0, 1:2, 2:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja 350.

Suci: Nenad Periš (Split) i Tomislav Copić (Šibenik). Delegat: Mlađan Prvan (Split)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 1, Krapić, Vrlić, Vukičević 1, Muslim 2 (1), Petrović 1, Dedović, Echenique 1, Šetka 3, Bošković, Jelovina, Buljubašiić

JADRAN CARINE: Kandić, Ukropina 3, Gardašević, Kovačić, Vidović, Moskov, Baničević, Porobić, Radović, Ranđić 2 (1), Petrovski, Pješivac, Popović, Spaić

Igrač više: Primorje EB 7 (1) Jadran Carine 7 (4)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Jadran Carine 1 (1)

Isključenje s pravom zamjene: Vidović (12)

Riječki stroj ponovo se upalio. Protivnik je na Kantridi zadrhtao u obračunu hrvatskog i crnogorskog prvaka, dva predstavnika svojih zemalja u Ligi prvaka. Primorje je u petnaestom kolu Triglav Regionalne lige svladalo hercegnovski Jadran rezultatom 10:5.

Zagrijavanje za ono što Primorjaše čeka u nedjelju, a to je susret s Jugom (19.15 sati) odigrano je na vrlo dobroj razini, bez ikakve rezultatske neizvjesnosti.

Vodu je na riječki mlin s dva uvodna pogotka u drugoj četvrtini doveo Anđelo Šetka. Ostali mu se, kada je riječ o vanjskim pucačima do tada ne priključuju. Sreća je - obrana je u tijeku cijele utakmice funkcionirala vrlo dobro.

Frano Vićan dopustio je pogodak samo u petoj minuti kada dečki ispred njega nisu u punom sastavu zbog isključenja Mihe Boškovića. Prvotno je za domaće vodstvo zabio Cosmin Radu nakon stotinu i pedeset sekundi igre, također na igraču više.

Primorje je moglo opet povesti još za vrijeme prve četvrtine, najbolju priliku za to imao je u sedmoj minuti Ante Vukičević. Izbacio se bivši igrač zagrebačke Mladosti u kontru 'jedan na nula', vagao dvaput suparničkog vratara Kandića, ali i pogodio stativu. Dojma smo da bi takav pogodak zabio u sljedećem navratu i zatvorenih očiju

Ništa zato! Primorje u prvih pet i pol minuta igre u drugoj četvrtini postiže čak šest pogodaka, i to svih šest iz igre u punim sastavima.

Šetka je dvaput sve riješio sam, a gosti su izvadili nalivpero za potpis kapitulacije u dvanaestoj minuti kad je isključenje s pravom zamjene dobio Stefan Vidović. Osim isključenja kojeg je skrivio u prvoj četvrtini, druga mu je donijela skrivljen peterac nakon kojeg je zbog 'špricanja' dobio i treće isključenje.

Peterac je realizirao Muslim, a do konačnog rezultata prvog poluvremena Primorjaše su doveli Vukičević, Muslim i Šetka. Potonji se u prvih šesnaest minuta igre čak tri puta upisao u listu strijelaca. Igrači Jadrana u drugoj četvrtini nisu iskoristili tri igrača više, Primorje je po svemu podsjećalo na pravog (vice)prvaka Europe.

Treći period donio je malu stanku u riječkoj ubojitost, gosti smanjuju uz dva gola Alekse Ukropine koji je iskoristio brojčanu prednost Novljana u odnosu na domaći sastav.

Jednom je vani bio Šetka, drugi puta Muslim koji je zabio jedini riječki pogodak u toj dionici igre. Gosti se golovima Ranđića iz najstrože kazne odnosno novim zgoditkom Ulropine primiču na 9:5, ali za Primorjaše zabijaju Burić i Echenique.

Uoči dolaska Juga može zabrinjavati ponovo slaba iskorištenost igrača više, ali i činjenica o samo jednoj dobivenoj četvrtini u utakmici s Jadranom. Za petak dosta, vidjet ćemo hoće li biti tako u nedjelju.