Regionalna liga vaterpolista: Primorje nastradalo u Dubrovniku, Jug u ovom trenutku bolji

Nedjelja, 01. studenog 2015. 20:18 Napisao/la  SC

Susret 6. kola: Jug CO - Primorje EB 13:7 (2:2, 3:2, 4:2, 4:1). Jug došao vrlo blizu prvog mjesta na završnom turniru Regionalne lige i prve startne pozicije za Prvenstvo Hrvatske

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 6. kolo

JUG CO - PRIMORJE EB 13:7 (2:2, 3:2, 4:2, 4:1)

Bazen u Gružu. Gledatelja 1.000

Suci: Vojin Putniković (Beograd) i Andreja Stanojević (Jagodina). Delegat: Marijo Brguljan (Prčanj)

JUG CO: Bijać, Macan, Fatović, Lončar 2, Joković 1, Xavi Garcia 2, Marković 1, Ivanković 3, Bautović, Perrone 3 (1), Benić 1, Obradović, Popadić, Vrlić

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 2, Mudražija, Krapić, Vrlić, Vukičević, Muslim 1, Petrović, Dedović 2, Echenique 2, Šetka, Bošković, Jelovina, Buljubašić

Igrač više: Jug CO 10 (7) Primorje EB 9 (3)

Peterci: Jug CO 1 (1) Primorje EB 1 (0)

Isključenje s pravom zamjene: Krapić (19)

Vaterpolisti Primorja teško su poraženi u Dubrovniku od Juga (13:7) u susretu šestoga kola Triglav Regionalne lige. Osim poraza ostaje činjenica da je ovom pobjedom dubrovački sastav vjerojatno osigurao prvo mjesto na završnom turniru Regionalne lige, a vrlo vjerojatno i prvu 'startnu poziciju' uoči Prvenstva Hrvatske na proljeće. Naime, kao i protekle sezone, pozicije za doigravanje PH generiraju se nakon prvog dijela Regionalne lige. Da bi sve preokrenulo, Primorje u drugom dijelu Regionalne lige na Kantridi mora Juga pobjediti sa sedam ili više pogodaka razlike, što će, ruku na srce biti jako teško ostvariti.

S istekom druge minute susreta Jug je poveo pogotkom Felipea Perronea iz peterca. Skrivio ga je Buljubašić na Mari Jokoviću. Primorjaši su u četvrtoj minuti izjednačili golom Muslima iz tada već trećeg napada s igračem više. U izostanku prvoga centra Cosmina Radua, Muslim je zajedno s kapetanom Krapićem igrao dosta često na centru što je Jugašima znalo stvarati probleme. Dvije je sjajne obrane u uvodu utakmice upisao Frano Vićan, jedna je uslijedila nakon udarca bivšeg igrača Primorja, Xavija Garcije.

Šesta minuta donijela je isključenje Lorena Fatovića i minutu predaha koju je pozvao Ivan Asić s riječke klupe. Ona je iznjedrila prvo vodstvo Primorja, strijelac za 1:2 bio je Gonzalo Echenique. Domaća je momčad brzo to anulirala, Hrvoje Benić zatresao je mrežu Primorja nakon isključenja Burića. Na prvi se predah tako otišlo u egalu, a na poluvremenu je Jug imao blagu prednost.

Dubrovčane najprije u novo vodstvo dovodi Perrone na isključenje Echeniquea, ne bi li Riječani to preokrenuli do početka 13. minute. Izjednačuje Muslim, a potom pogađa i Burić. Oba su pogotka bila postignuta iz igre, u brojčano jednakom stanju snaga u bazenu. Do odmora za Jug zabijaju Xavi Garcia i Luka Lončar, dvojac novopridošlica koji rezultat tako postavljaju na 5:4. Vićan i Bijač bilježe po dvije obrane u preostale dvije minute prvog dijela, Riječani ne uspjevaju iskoristiti isključenje Benića za eventualno izjednačenje.

Pobjedu je domaćem sastavu donijela igra u trećoj četvrtini. Na 6:4 je povisio Xavi Garcia u 17. minuti, a sve što je Primorje uspjelo zabiti stane u jedno spominjanje Gonzala Echeniquea. Jug se odvojio u razdoblju od 18, do 21. minute kada je postigao nova dva pogotka i povisio na 8:5. Oba puta bio je precizan Marko Ivanković. Prednost je do krja susreta samo rasla, bilo je 10:6 u 27. minuti, a strijelci za Juga bili su Joković i Lončar.