Regionalna liga vaterpolista: Primorje na otvaranju očekivano svladalo Mladost

Petak, 25. rujna 2015. 21:01 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Mladost - Primorje EB 5:10 (0:3, 2:2, 2:3, 1:2). Cosmin Radu, Petar Muslim i Gonzalo Echenique zabili po dva pogotka, Primorje se diže iz utakmice u utakmicu

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 1. kolo

MLADOST - PRIMORJE EB 5:10 (0:3, 2:2, 2:3, 1:2)

Bazen Mladosti uz Savu. Gledatelja 150

Suci: Joško Prančić i Branko Banovac. Delegat: Mlađan Prvan (svi Split)

MLADOST: Marcelić, Bukić 2 (1), Milaković, Valečić, Anzulović, Bašić 1, Gagulić, Lazić, Dašić, Paškvalin, Vlahović 1, Živković, Selem, Zović 1 (1)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 2, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim 2 (1), Petrović 1, Dedović 1, Echenique 2, Šetka, Bošković 1, Jelovina, Buljubašić

Igrač više: Mladost 9 (2) Primorje EB 8 (5)

Peterci: Mladost 3 (2) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Muslim (31), Bošković (32)

Riječko Primorje s uspjehom je otvorilo novu sezonu u Triglav Regionalnoj ligi vaterpolista. Prvi susret odigrali su izabranici Ivana Asića u Zagrebu kod Mladosti i slavili s 10:5. U toj su pobjedi Cosmin Radu, Petar Muslim i Gonzalo Echenique zabili po dva pogotka, a prikazana igra ide u prilog tezi da se Primorje nakon europskih nastupa prošlog vikenda diže iz utakmice u utakmicu.

Poveli su Riječani 4:0, bili su i bez primljenog pogotka sve do 11. minute utakmice. Kroz prvu četvrtinu tri se puta tresla mreža domaćeg vratara Marcelića. Najprije je u 4. minuti zabio Dedović nakon uplivavanja i lob-udarca, do prvog predaha Gonzalo Echenique jednom se upisao u strijelce, jednom u asistente. Tako je prvo dodao Cosminu Raduu u kontri njih dvojice, a potom je i sam pogodio izvana. Mladostaši su do svog prvog pogotka u malom broju navrata, dosta stidljivo pokušali svladati Vićana, u čemu nisu uspijevali.

Igrala se 11. minuta kada je Bošković realizirao igrača više za odlazak na četiri pogotka viška nakon čega se konačno dogodio gol domaće momčadi. Zabio ga je Vlahović, neugodni ljevoruki Šibenčanin matirao je Vićana s pet metara. Uslijedio je kratki period od četiri minute u kojem riječka momčad nije uspjela postići pogodak, tada je Mladost realizirala i svoj prvi od tri iznuđena peterca na utakmici. Zabio je Luka Bukić za 2:4. Na poluvrijeme se otišlo uz pet pogodaka u zagrebačkoj mreži, Muslim je pogodio, a prethodno je mogao i Radu no ispriječila se vratnica.

Riječki pucači ukupno su pet puta u tijeku utakmice pogađali okvir gola, to nije previše utjecalo na rezultat budući se od početka susreta mahom igrao jednosmjeran vaterpolo. Početkom nastavka Riječani odlaze na pet pogodaka prednosti golovima Petrovića i Echeniquea, pa od osamnaeste minute pitanje pobjednika postaje još manje upitno. Uz istu je riječku prednost susret i završen. Mladostašima u posljednjoj četvrtini pripadaju dva peterca. Jednog je Bašiću obranio Jelovina, a drugog je nešto kasnije realizirao Zović za konačnih 5:10

Mladost i Primorje preskaču nedjeljno drugo kolo, riječki se sastav može pripremati za novi europski ogled. Sljedeće subote na Kantridu u prvom susretu završne runde kvalifikacija za Ligu prvaka dolazi njemački Hannover.