REGIONALNA LIGA

Primorje bez problema svladalo Crvenu zvezdu

Petak, 09. listopada 2015. 20:06 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 3. kola: Primorje EB - Crvena zvezda 16:3 (4:1, 2:2, 7:0, 3:0). U nedjelju Primorje igra sa Partizanom

Regionalna liga vaterpolista - 3. kolo

PRIMORJE EB - CRVENA ZVEZDA 16:3 (4:1, 2:2, 7:0, 3:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 500

Suci: Zoran Tomić i Goran Gavrilović (oba Zagreb). Delegat: Milan Grbin (Korčula)

PRIMORJE EB: Jelovina, Burić 2, Radu 1, Krapić 2, Vrlić, Vukičević 2, Muslim 2, Petrović, Dedović 1, Echenique 3, Šetka 1, Bošković 1 (1), Čubranić, Buljubašić 1

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Jović, Janković, Repanović, Bakić 1, Radulović, Jovanović, Andrejević 1 (1), Japundžić, Eškert 1, Tankosić, Dimitrijević, Todorovski, Knežević

Igrač više: Primorje EB 7 (3) Crvena zvezda 3 (1)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Crvena zvezda 1 (1)

Nikakvih problema za riječke vaterpoliste nije bilo u za njih drugom, a inače trećem kolu Triglav Regionalne lige. Nije mogla sastavu Ivana Asića parirati Crvena zvezda, ne tako davni prvak Europe u bitno izmijenjenom sastavu u odnosu na proteklu sezonu samo je predstavio svoju mladost pred petstotinjak gledatelja na riječkoj Kantridi na kojoj je Primorje slavilo rezultatom 16:3.

Aspirant na novi naslov regionalnog prvaka nije pružio ni milimetarsku priliku sastavu iz Beograda, a za vjerovati je da bi u sličnom tonu mogla proći i utakmica protiv njihovog gradskog rivala Partizana koja je na rasporedu u nedjelju od 19 sati.

Baš kao i protiv Hannovera u kvalifikacijama Lige prvaka proteklog vikenda, gostujuća mreža prvi se puta zatresla nakon samo pola minute igre. Samo je ime strijelca bilo drugačije, ovog je puta zabio Petar Muslim. I on je bio nečuvan, a i dio mreže kojeg je uspio naciljati. Osim pucača Muslima, na drugoj se strani od prve akcije počeo iskazivati vratar Duje Jelovina.

Uknjižio je dvije obrane, ali i započeo prvu kontru iz koje je rezultat povećan na 2:0. Beogradska mladost već je na samom startu utakmice u prosjeku kasnila nekoliko zaveslaja za Riječanima, pa je nakon samo 2.15 minuta igre bilo 3:0. Muslimu i Echeniqueu pridodao se kapetan Krapić, a fešta na tribinama već je tada mogla početi.

U trećoj minuti i Crvena zvezda stigla je do svog prvog pogotka. Zabio ga je Andrejević iz najstrože kazne koju je navodno skrivio Jelovina. Kroz središnji dio prve četvrtine Zvezdina je mreža mirovala, vratar Kralj skupio je tri obrane, jednom mu je pomogla i vratnica. No, početkom sedme minute pomoći nije bilo, Radu je za 4:1 zabio nakon isključenja jedinog dotadašnjeg gostujućeg strijelca Andrejevića.

Već u uvodu drugog perioda beogradska je momčad preko Nemanje Bakića smanjila rezultat na 4:2, nakon što prethodno nije prošla lopta za Radua na poziciji centra. Mogli su se gosti kroz nekoliko prilika i u potpunosti priključiti, Riječani su nastavili gađati okvir gola (Muslim) i promašivati igrača više, ali u tim je trenucima obrana dominantno rješavala probleme pred Jelovininim golom.

U 14. minuti susreta Primorje je konačno stiglo do svog petog pogotka. Isključen je bio Repanović, a iz drugog pokušaja napad je ostao realiziran golom Burića. Značajnije odvajanje do kraja prvog poluvremena spašavao je crnogorski vratar Kralj koji je obranio nove četiri lopte. Umjesto razdvajanja u rezultatskom smislu dogodilo se suprotno, Eškert je na ulasku u posljednjih devedeset sekundi poluvremena zabio za 5:3. Na poluvrijeme se ipak otišlo s tri gola riječke prednosti, u strijelce se upisao i Ante Vukičević.

Već u uvodu drugog poluvremena rezultatska je razlika na semaforu za Riječane bila bitno povećana. U strijelce su se po drugi puta upisali Damir Burić i Ante Vukičević, a nedugo zatim šraubom je kapetan Krapić zakucao za 9:3. Festival domaćih pogodaka do kraja 19. minute zaključio je Gonzalo Echenique, i to u trenucima kada je Crvena zvezda naprosto ostala bez daha i snage.

Goste su u trećem periodu golovima podarili još Miho Bošković iz peterca, odnosno Anđelo Šetka i Gonzalo Echenique iz igre. U posljednju četvrtinu ušlo se s ogromnom prednošću Primorja od 13:3, bilo je preostalo tek odraditi osam minuta čiste formalnosti. S nova tri pogotka riječki je sastav dodatno popravio statistički podatak gol-razlike.