Težak poraz Primorja u finalu protiv Juga

Subota, 19. ožujka 2016. 20:18 Napisao/la  SC

Finale Triglav regionalne lige: Jug CO - Primorje EB 9:5 (2:2, 2:2, 3:0, 2:1)

Finale Triglav regionalne lige

JUG CO - PRIMORJE EB 9:5 (2:2, 2:2, 3:0, 2:1)

Bazen u Gružu. Gledatelja: 1000.

Suci: Putniković i Raković (Srbija). Delegat: Prvan (Hrvatska). Supervizor: Brguljan (Crna Gora)

JUG CO: Garcia 2, Bijač 8 obrana, Macan, Fatović, Lončar 1, Joković, Marković 1, Ivanković, Bautović, Pavličević, Benić, Obradović 2, Popadić, Vrlić 3

PRIMORJE EB: Echenique 1, Šetka 1, Vićan, Burić, Radu, Krapić, Peroš, Vukičević 1, Muslim, Petrović, Dedović 1, Bošković, Jelovina, Buljubašić 1

Igrač više: Jug CO 2(11), Primorje EB 2 (15)

Isključenje s pravom zamjene: Bošković (Primorje EB)

Tri isključenja: Benić, Macan, Marković (Jug CO), Burić, Radu (Primorje EB)

Vaterpolisti dubrovačkog Juga pobjednici su Triglave regionalne lige. Jugaši su u finalu nadigrali Primorje Erste banku 9:5.

Domaći su poveli pogotkom Garcie u trećoj minuti susreta, a uzvratio je Echenique dvije minute kasnije. Šetka zatim dovodi primorjaše u vodstvo od 2:1. 46 sekundi prije kraja Bošković je zaradio isključenje sa pravom zamjene, gosti nisu uspjeli održati vodstvo do isteka osme minute. Pavo Marković realizirao je igrača više i na odmor se otišlo sa 2:2.

U nastavku primorjaši su dosta brzopleto trošili lopte u napadu, posebno u situacijama sa igračem više. Jug je uspio još jednom okrenut nakon vodstva Primorja 2:1, domaći su stigli na 3:2 golom Vrlića. Riječki vaterpolisti mučili su se sa slabom realizacijom igrača više, a i vanjski šut nikako nije išao.

Nakon izjednačenja Vukičevića za 3:3 s igračem više, Obradović ponovno Jugu donosi prednost od 4:3. Dvije i pol minute prije kraja primorjaši su ponovno imali igrača više, i Dedović ga je iskoristio na najbolji način za 4:4. Frano Vićan sačuvao je mrežu od Jugova posljednjeg napada 20 sekundi prije kraja druge četvrtine.

Na otvaranju treće dionice greda se ispriječila između Radua i mreže Dubrovčana. Vrlić je sjajno iskoristio dodavanje Garcije te je iz blizine pogodio za novo vodstvo domaćih 5:4. Vićan je zaustavio vrlo važan napad dvije minute prije isteka treće dionice te se Jug nije uspio odlijepiti na plus dva.

Primorje je u tom trenutko bilo gotovo osam i pol minuta bez pogotka. No, ni tada, minutu i pol prije kraja nisu primorjaši uspjeli iskoristiti još jednog igrača više. Dubrovčani su to sjajno iskoristili, Vrlić ponovno zabija svoj treći pogodak pored nemoćnog Buljubašića.

U zadnjoj sekundi četvrtine Garcia je zabio sa vanjske pozicije te donio Jugu tri gola prednosti uoči početka posljednje dionice susreta.

Bio je to početak kraja gostiju, koji su cijelu treću četvrtinu odigrali bez pogotka. Obradović je načeo mrežu gostiju u 26. minuti za velikih 8:4 za Jug. Primorjaši ponovno nisu iskoristili igrača više, Šetkin udarac odsjeo je na okviru gola, a na drugoj strani Vićan brani Markovićev udarac te rezultat ostaje nepromijenjen.

Još jedan pogodak jugaši su zabili za velikih plus pet,  pogodio je Lončar, a u završnici je Buljubašić smanjio na 9:5. Na kraju treba reći da je Primorje nešto više od 17 minuta bilo bez pogotka, a da je realizacija igrača više bila katastrofalna.