REGIONALNA LIGA

Primorje svladalo splitski POŠK

Petak, 06. studenog 2015. 20:15 Napisao  Patrik Mršnik

Splitska momčad bila je u egalu do desete minute, Primorjaši serijom 14:0 do kraja riješili pitanje pobjednika.

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 7. kolo

PRIMORJE EB - POŠK 20:6 (4:4, 6:2, 5:0, 5:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 300.

Suci: Mateo Jović (Mlini) i Goran Gavrilović (Zagreb). Delegat: Alen Pešušić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Jelovina, Burić 1, Vrlić, Krapić 2, Peroš 1, Vukičević 2, Muslim 4, Petrović 1, Dedović, Echenique 3, Šetka, Bošković 3, Čubranić, Buljubašić 3

POŠK: Anić, Lappinis, Prižmić 3, Čorušić 1, Gadža, Borovičić Kurir, Rončević, Stipić, Bebić, Delić 1, Bego, Reis 1, Sarić, Butić

Igrač više: Primorje EB 10 (5) POŠK 5 (1)

Peterci: Primorje EB - (-) POŠK - (-)

Tri isključenja: Reis (25)

Primorjaši su uz blaži oblik poteškoća u prvih deset minuta susreta na Kantridi svladali POŠK rezultatom 20:6 u sedmom regionalnom kolu ove sezone. Petar Muslim bio je najefikasniji igrač riječke momčadi s četiri postignuta pogotka.

Samo dvadeset i tri sekunde utakmice bilo je potrebno Petru Muslimu da otvori svoj golgeterski račun ovoga petka, ali ni Splićani nisu časili oko izjednačenja rezultata. Njihov kapetan Ivica Prižmić nedugo nakon Muslimovog promašaja odnosno Anićeve obrane postavlja na 1:1. Ono što je uslijedilo jest vodstvo POŠK-a.

Igralo se nepune dvije minute kada je Brazilac u njihovim redovima Bernardo Reis iskoristio isključenje Echeniquea i zabio za 1:2. Gostujući vratar Anić u nepune četiri minute sakupio je tri obrane te tako Riječane držao u zaostatku dobar dio uvodnog perioda. Trebao je u petoj minuti biti isključen Delić da bi Bošković s lijeve strane pogodio suprotan Anićev kut.

Splitski sastav nije tako lako namjeravao prepustiti prednju poziciju pa je stvar u svoje ruke koncem pete minute opet uzeo kapetan Prižmić i od grede pogodio za 2:3. Pogodak Echeniquea na isključenju Rončevića nije donio dugotrajniju promjenu hodograma pošto su gosti golom Delića u 7. minuti i dalje imali vodstvo od 3:4. Echenique je morao zuabiti i drugoga da bi rezultat na prvom odmoru bio poravnat.

Do novog vodstva Primorje je došlo tek u desetoj minuti kada je Bošković iskoristio isključenje Reisa i postavio rezultat na 5:4. Splićanima ni tada za sustizanje nije bilo potrebno puno vremena, Čorušić je za oči prekrasnim lobom matirao uspavanog Jelovinu. Nakon što su golove izmijenili Muslim i Prižmić, Riječani su od polovine druge četvrtine konačno ubacili u brzinu više i serijom 4:0 prelomili stvari do poluvremena. Buljubašić, Vukičević, Muslim i Krapić imena su strijelaca za domaćina do velikog odmora.

Drugi dio utakmice nije ponudio zanimljivost jednaku onoj na početku utakmice. Echenique je vrlo brzo zabio, a nakon njegove i Burićeva je lopta pronašla put iza leđa cijele splitske obrane za 11:6. Riječani su igrali angažiranije u obrani pa konačna pobjeda nije dolazila u pitanje. Do kraja treće četvrtine prednost domaćina je iznosila devet golova (15:6), Primorjaši su do kraja susreta bili bez primljenog pogotka, što dovoljno govori koliko su ozbiljno shvatili obvezu u drugom poluvremenu.

Primorjaši su osim bez Cosmina Radua susret inače odigrali lišeni pomoći svog prvog vratara Frana Vićana. Dubrovački as dobio je nekoliko dana poštede nakon južnojadranske turneje proteklog tjedna. Trebao bi biti spreman za nedjeljni ogled s Mornarom, odnosno za novi europski izazov protiv Egera u srijedu.

Na klupi je od trenera sjedio samo pomoćnik Igor Pezelj, glavni strateg Ivan Asić nije ni stigao na bazen zbog povišene tjelesne temperature.