Regionalna liga: Jug nastavio niz pobjeda, Primorje pružilo otpor vrijedan pljeska s tribina

Petak, 27. siječnja 2017. 22:18 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Primorje EB – Jug CO 9:12 (2:3, 4:5, 0:3, 3:1). Iako devet minuta nisu postignuli pogodak, gosti su bili dovoljno kvalitetni sebi ne priuštie neizvjesnu završnicu

Triglav regionalna liga - 11. kolo

Primorje EB – Jug CO 9:12 (2:3, 4:5, 0:3, 3:1)

Bazeni Kantrida.

Suci: Nenad Periš i Branko Banovac (obojica iz Splita).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina (14 obrana), Radu (2), Petrić, Power (1), Peroš (1), Čunko, Tkač (2), Rakovac, Mudražija, M. Vrlić, Vukičević, Paparić (2), Čubranić, Buljubašić (1).

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (11 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar, Joković (1), Merčep, Farčić, Ivanković, Perrone (5), Benić, Obradović (3), Popadić, J. Vrlić (2).

Igrač više: Primorje EB 6/2, Jug CO 7/3

Peterci: Jug CO 1/1

Vaterpolisti Juga nastavili su na Bazenima Kantrida niz pobjeda u regionalnoj ligi.

Ponajbolja momčad na svijetu očekivano je pobijedila (12:9) Primorje u utakmici tijekom koje je pomlađena riječka momčad održavala natjecateljske tenzije praktično do kraja.

Točnije, Jugo se odvojio u trećoj četvrtini serijom od tri pogotka: Perrone je postigao jedan pogodak iz peterca, jedna iz igre, Obradović je pogodio s "igračem više". Primrojaši nisu uspjeli zatresti mrežu iako je biloa izglednih prilika...

Kada je Jug poveo 5:2 činilo se da domaćoj momčadi prijeti rezultatska katastrofa.

Međutim, uspjela se momčad Igora Pezelja vratiti, Peroševim pogotkom rezultat je izjednačen 2,20 minute prije kraja druge četvrtine.

Uslijedila je reakcija gostiju, koji su pogocima Josipa Vrlića, Perronea i Fatovića otišli na 8:5. Mladi Paparić smanjio je na 8:6  neporedno pred odlazak na odmor.

Nakon spomenute serije gostiju u trećoj dionici objektivno povratka više nije bilo.

U zadnjoj četvrtini pogocima Powera, Radua i Paparića došla je riječka momčad na obećavajućih dva razlike (11:9), ali su Jugaši prekvalitetni da bi dozvolili neizvjesnu završnicu iako čak devet minuta nisu postignuli pogodak.

Obradović je 2.17 minute prije kraja postigao konačnih 12:9 s igračen više, a igrači Primorja dobili su pljesak s tribina za prikazanu igru.