PRVENSTVO HRVATSKE

Primorje uvjerljivo pobijedilo Mornar i povelo 1:0

Subota, 20. travnja 2013. 19:29 Napisao/la  Ivan Milatić

Prva utakmica polufinala PH: Primorje EB - Mornar  BS   14:4  (2:0, 4:0, 4:1, 4:3)

POLUFINALE PH - 1. utakmica

PRIMORJE EB - MORNAR BS 14:4 (2:0, 4:0, 4:1, 4:3)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Zoran Tomić i Goran Gavrilović (obojica Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan (9 obrana), Peroš, Krapić 1, De. Varga 4, Sukno 3 (1), Muslim 1 (1), Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 3, Garcia 1, Križanec (1 obrana), Buljubašić.

MORNAR BS: Bujas (11 obrana), Burić, Marinić-Kragić, Ćorušić, Čalić, Lozina 1, Dužević 1, Anić, Čagalj, Stipić, Marelja, Matutinović 1, Ban 1, Butić.

Igrač više Primorje EB 13 (8) Mornar BS 9 (2)

Peterci Primorje EB 2 (2) Mornar BS

Tri osobne pogreške: Lozina (Mornar BS 29'), Čagalj (Mornar BS 31'), Matutinović (Mornar BS)

Vaterpolisti Primorja EB poveli su sa 1:0 u polufinalu Prvenstva Hrvatske protiv Mornara BS nakon pobjede od 14:4. U utorak u 20 sati pred njima je druga utakmica na Poljudu nakon koje bi trebali izboriti finale. Punih 18 sekundi odolijevali su igrači Mornara BS. Toliko je trebalo Sandru Suknu za prvi pogodak u rutinskon odrađivanju posla. Reviju lijepih poteza nastavio je Ivan Krapić koji je šraubom nakon dvije minute i 36 sekundi povisio na 2:0 što je bio i rezultat orve bezvoljne četvrtine.

Zaboravna subota
Zaboravili su dužnosnici kluba obavijestiti gledatelje da je ulaz na ovu utakmicu besplatan, pa je službeni spiker Darko Vučinić u tri navrata pozvao gledatelje koji su ulaznicu kupili da odu po svoj novac u klupski ured. Moglo se to i spRetnije i svakako ranije riješiti. Nije to bio jedini zaborav klupske administracije. Na službenim zapisnicima zaboravili su napisati ime Mornara Brodospas. Srećom Primorjaši nisu zaboravili pobijediti

U revijalnom tonu nastavljena je i druga četvrtina. Nakon četiri minute i devet sekundi peterac je realizirao Sandro Sukno za 3:0 nakon punih devet i pol minuta viđen je pogodak. I drugi pogodak u drugoj dionici viđen je nakon kaznenog udarca koji je i ovoga puta zaradio Anđelo Šetka a minutu i 25 prije velikog odmora na 4:0 povisio je Petar Muslim. Pogodak iz igre nakon 13 minuta postigao je Denes Varga koji je krasno podvalio "krivo oko" i povisio na 5:0.Javier Garcia bombom sa deset metara postavlja rezultat poluvremena na 6:0.

Gosti su pogotkom otvorili treću četvrtinu nakon 18 minuta i 18 sekundi "sretni dobitnik" bio je Marin Ban koji je petog igrača više pretvorio u 6:1. Primorjaši su prilično loše za njihove standarde koristili igrača više u bazenu. Anđelo Šetka tek je drugu od od šest prigoda pretvorio u pogodak za 7:1 a onda je mladi tata Denes Varga "iz šešira izvukao lob" za 8:1. Šetka je namjestio ruku i do kraja treće četvrtine realizirao još dvaigrača više za 10:1 uoči posljednjih osam minuta.

U posljednju četvrtinu ušlo se bombom sa igračem više Sandra Sukna za dvoznamenkastih 11:1 nakon 43 sekunde a onda su na svoje došli i gosti Luka Lozina iz kornera je matirao Luku Križanca koji je u posljednjoj dionici zamijenio Franu Vićana za 11:2. Gostima je pao kamen sa srca kada je sa vrata otišao Vićan jer je Bojan Matutinović postigao i njihov treći pogodak. Denes Varga je svojim trećim golom realizriavši igrača više povisio na 12:3. Dvoznamenkastu prednost vratio je Daniel Varga sa igračem više na dvije minute i 49 sekundi od kraja. Antonio Dužević šraubom je 49 sekundi od kraja smanjio na 14:3 ali je Denes Varga još jednom pogodio sa igračem više za konačnih 14:4