Liga prvaka: Mađari prejaki za riječku mladost, Eger utakmicu riješio do poluvremena

Srijeda, 26. listopada 2016. 21:02 Napisao/la  V. P.

Prva utakmica trećeg kruga kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka: Primorje EB  -  Eger 6:12 (1:4, 0:3, 2:2, 3:3)

Prva utakmica trećeg kruga kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka

PRIMORJE EB - EGER 6:12 (1:4, 0:3, 2:2, 3:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 500

Suci: Birakis (Grčka) i Petronilli (Italija)

Delegat: Marijo Brguljan (Crna Gora)

PRIMORJE EB: Jelovina, Radu 1, Radulović, Power 1, Peroš 1, Buljubašić 1, Tkač, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević 1, Paparić, Čubranić (5 obrana)

EGER: Mitrović (8 obrana), Angyal, Decker, Čučković, Hosnyanszky 1, Lorincz, Ćuk 2, Kovacs 2 (1), Erdelyi 3 (1), Vapenski 1, Bedo 2, Harai 1, Csiszar

Igrač više: Primorje EB 13 (3), Eger 9 (6)

Peterci: Primorje EB - , Eger 2 (2)

Tri isključenja: Angyal (16), Buljubašić (31)

Primorjaši su utakmicu otvorili dobro, Buljubašić je odmah nakon starta pogodio za vodstvo sa igračem više. No, zatim je sve stalo, barem kada su riječki vaterpolisti u pitanju.

Do kraja ne samo prve četvrtine, već i prvog poluvremena primorjaši nisu uspjeli zatresti mrežu, dok su Mađari napravili razliku koju domaći više nisu mogli stići.

Nakon vodećeg Buljubašićeva pogotka sa dva je brzopotezna gola Bedo donio prednost Egeru. Uslijedila su dva pogotka Erdelya u 4. minuti sa igračem više, a zatim i četiri minute kasnije iz peterca kojeg je skrivio Vukičević. Mađari su na prvu stanku otišli sa vodstvom 4:1.

Slika se nije promijenila u drugoj dionici. Harai je povisio na 5:1, a zatim je Kovacs realizirao peterac nakon prekršaja Peroša za 6:1 u 11. minuti.

Tada su domaći imali čak četiri prilike  za smanjenje rezultata. Mađari su zaradili dvostruko isključenje, Angyal i Erdely, no napad je završio na stativi.

Iz ponovljenog pokušaja sjajan gostujući vratar Mitrović je obranio, a iako je Primorje dobilo novu priliku, ona je završila krivim dodavanjem.

U 13. minuti Power je pogodio stativu, dok je Ćuk dvije minute kasnije pogodio za 7:1 u korist Egera. Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, no domaći su do isteka vremena propustili realizirati još dva puta igrača više.

Nakon 17 minuta posta Cosmin Radu je pogodio drugi puta mađarsku mrežu realiziravši igrača više. Uslijedio je Vukičevićev efektni pogodak lobom za minus četiri i 3:7 u 22. minuti.

Eger je brzo rezultat vratio na staro pogocima Hosnyanszkyog i Kovacsa. Treća četvrtina završila je rezultatom 3:9.

Posljednju četvrtinu Erdelyi je otvorio pogotkom. Power je smanjio zaostatak domaćih, a zatim je i vratar Čubranić obranio u situaciji jedan na jedan pokušaj Ćuka.

Vrlić i Peroš ponovno su smanjili zaostatak na minus četiri, ali više od toga nije išlo. Ćuk i Vapenski vratili su Mađare na plus šest i ostavili mrvicu nade za uzvrat 9. studenog u Egeru.

Razlika u kvaliteti domaćih i gostujućih vaterpolista je velika.

Eger u svojim redovima ima nekoliko mađarskih i srpskih reprezentativaca te crnogorske internacionalce, te će zasigurno ponoviti prošlogodišnji uspjeh i plasirati se na završni turnir Lige prvaka.

Primorjašima nedostaje iskustva, što se ponajprije vidi u realizaciji igrača više, ali i čvrstine u obrani, posebice kada su s druge strane iskusnici koji igraju u Egeru.