A-1: Primorje EB uvjerljivom pobjedom protiv Proletera zaključilo turnir na Kantridi

Nedjelja, 20. studenog 2022. 13:13 Napisao/la  SC

Tin Brubnjak sa sedam golova bio je najučinkovitiji domaći igrač u utakmici kojom su primorjaši dohvatili petu pobjedu u isto toliko nastupa

Tin Brubnjak
Tin Brubnjak Foto: VK Primorje EB/Facebook

A-1 Regionalna vaterpolska liga, 6. kolo

PRIMORJE EB – PROLETER 17:13 (2:2, 5:3, 6:4, 4:4)

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić, Vuković 1, Teriele 3, Kadivec 1, Brubnjak 7 (1), Brguljan 1, N. Čubranić, K. Babić, Tomić, Muslim 3, Crippa 1, Tončinić, Duvnjak-Starčević, L. Babić.

PROLETER: Šantalab, Čabrilo 3, Reiher, Ljubenović 2, Rončević, Ilić 4, Mitrović 2 (1), Konatar, Carnevale 1 (1), Morris, Matković, Lalić 1, Ćirović, Petrović.

Realizacija igrača više: Primorje EB 5 (8), Proleter 7 (10). Peterci: Primorje EB 1 (1), Proleter 2 (2).

Vaterpolisti Primorja EB ostali su stopostotni i nakon šestog kola A-1 Regionalne lige, u nedjeljnoj matineji na Kantridi Riječani su uvjerljivo svladali zrenjaninski Proleter.

Tin Brubnjak sa sedam golova iz osam pokušaja bio je najučinkovitiji domaći igrač u utakmici koja je nakon prve dionice poprimila željeni tijek, dvama vezanim Brubnjakovim golovima dvije minute prije kraja druge dionice domaća momčad se rezultatski odvojila i prednost je samo rasla do najvećih „plus 5“ (13:8) 1:44 minute prije kraja treće četvrtine.

Do kraja utakmice vaterpolisti trenera Igora Hinića održavali su goste na pristojnoj distanici, pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Pobjeda protiv Proletera bila je treća Primorjeva na riječkom turniru, nakon kojega je riječka momčad ostala jedina neporažena u ligi.