Regionalna liga: Primorjaši uvjerljivo pobijedili Budvu, pucački trening riječkih vaterpolista

Srijeda, 02. studenog 2016. 20:59 Napisao/la  V. P.

Utakmica 3. kola Triglav regionalne lige: Primorje EB - Budva 14:3 (3:1, 4:1, 4:1, 3:0). Točku na i prvog dijela svojim prvim pogotkom u seniorskoj momčadi stavio je Ian Petrić

Triglav regionalna liga - 3. kolo

PRIMORJE EB - BUDVA 14:3 (3:1, 4:1, 4:1, 3:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 200

Suci: Vlašić i Gavrilović (Zagreb). Delegat: Pešušić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Jelovina 5 obrana, Radu 3, Saftić 1, Power 1, Peroš, Petrić 1, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić 2, Vukičević 3, Paparić 2, Čubranić 5 obrana, Buljubašić

BUDVA: Radić 9 obrana, Manojlović, Tomanović, Franeta, B. Mitrović, S. Ćetković, Vujašević, Đurđić 1, Kovačević , Rašković, P. Ćetković 1, Dragović, Krivokapić, M. Mitrović

Igrač više: Primorje EB 4 (4), Budva 5 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste banke uvjerljivo su pobijedili Budvu 14:3 u trećem kolu Triglav regionalne lige. Bio je to pucački trening Primorjaša, koji su u 11. minuti furiozno krenuli te gostima iz Budva nisu dozvolili da razviju igru.

Uoči početka utakmica održana je minuta šutnje kako bi se odala počast preminulom dugogodišnjem članu Primorja, igraču i treneru Nikoli Pajaliću. Pajalić je seniorsku momčad Primorja vodio krajem 80-ih.

Cosmin Radu je otvorio susret pogotkom i donio domaćim vaterpolistima prednost koju više nisu ispuštali iz ruku.

Đurđić je u 2. minuti pogodio prvo i jedino izjednačenje za Crnogorce.

Do kraja prve četvrtine u strijelce su se upisali Tkač koji je realizirao prvog igrača više te zatim Paparić iz kontre nakon što ga je idealnom loptom poslužio kapetan Buljubašić.

U nastavku Petar Ćetković dovodi Budvu na samo pogodak zaostatka.

Igrala se 11. minuta, kada je Primorje ubacilo u višu brzinu.

Prvo je Vukičević pogodio sa igračem više, a zatim Paparić i Vrlić.

Točku na i prvog dijela svojim prvim pogotkom u seniorskoj momčadi stavio je Ian Petrić.

Riječki vaterpolisti na odmor su otišli sa plus pet i rezultatom 7:2.

Treću četvrtinu čuvanje mreže domaćih preuzeo je Fran Čubranić, nakon što je Duje Jelovina u prve dvije četvrtine zabilježio pet obrana.

Ante Vukičević načeo je mrežu gostiju u drugom dijelu.

Posljednji pogodak Budva je zabila u 19. minuti, Kovačević je realizirao igrača više.

Uslijedio je novi pogodak Vukičevića, zatim Vrlića, a za 11:3 pogodio je Mateo Saftić kojemu je to također bio prvi pogodak za seniore.

Cosmin Radu dva puta i Nathan Power jednom upisali su se u strijelce u posljednjoj četvrtini.

Primorjaši ovog tjedna, u nedjelju od 18 sati, na Kantridi igraju dvoboj četvrtog kola Triglav regionalne lige protiv Jadrana iz Herceg Novog.