REGIONALNA LIGA

Primorjaši poraženi u gostima kod Mladosti

Petak, 18. studenog 2016. 21:50 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola A1 Triglav regionalne lige: Mladost - Primorje EB 10:9 (3:2, 2:5, 3:0, 2:2)

Triglav A-1 regionalna liga - 5. kolo

MLADOST - PRIMORJE EB 10:9 (3:2, 2:5, 3:0, 2:2)

SRC Mladost. Gledatelja: 300

Suci: Periš i Štampalija (Hrvatska).

MLADOST: Milaković 2, Zović 2 (1), Marcelić 12 obrana, Bukić 2 (1), Biljaka 1, Brlečić, Vlahović 1, Lazić, Pavičić, Paškvalin 1, Valečić, Bašić 1, Vićan, Markić

PRIMORJE EB: Radu 5 (2), Jelovina 10 obrana, Blažić 1, Power 1, Peroš, Radulović, Tkač, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 1, Paparić, Čubranić, Buljubašić 1

Igrač više: Mladost 4 (7), Primorje 3 (9)

Peterci: Mladost 3 (2), Primorje 2 (2)

Isključenje s pravom zamjene: Buljubašić, Power (Primorje EB)

Vaterpolisti Primorja Erste banke nisu uspjeli svladati Mladost u Zagrebu. Primorjaši su poraženi 9:10 nakon što su čak 15 minuta i sedam sekudni bili bez pogotka.

Primorjaši su poveli iz prvog napada golom Radua.

Power je zatim skrivio peterac kojeg je realizirao Ivan Domagoj Zović.

Na 2:1 povisio je Milaković u 4. minuti, a Bulić je dvije minute prije kraja odveo Mladost na plus dva, 3:1 da bi  43 sekunde prije kraja prve četvrtine Radu  izborio isključenje, a Ivan Buljubašić je realizirao igrača više te smanjio prednost domaćih na 3:2.

Na otvaranju druge dionice Radu pogađa za izjednačenje, a u 10. minuti nakon što je Milaković skrivio peterac Rumunj dovodi goste u drugo vodstvo 3:4.

Zović uspjeva izjednačiti, a Biljaka osigurati domaćima prednost. Power uspješnom realizacijom igrača više vraća Primorje u egal 5:5.

Samo minutu i 50 sekundi trebalo je primorjašima da zabiju dva brza pogotka, po jednom su se u strijelce upisali Vukičević i Blažić, i bijeg u vodstvo od 7:5.

Bila je to sjajna četvrtina vaterpolista Primorja koji su sa čak pet pogodaka zaostatak od jednog gola na kraju druge četvrtine pretvorili u prednost od dva gola uoči početka drugog dijela susreta.

Veselje gostiju nije dugo trajalo, mladostaši su prvo samnjili golom Vlahovića sa igračem više, a zatim i izjednačili pogotkom Milakovića također sa igračem više.

Paškvalin je uspješno realizirao još jednog igrača više i Mladost je iz zaostatka došla u vodstvo od 8:7. Gosti su nekako stali i treću četvrtinu završili bez ijednog pogotka.

Niti posljednja dionica nije dobro počela za goste.

Buljubašić je zaradio isključenje s pravom zamjene, nakon skrivljenog peterca kojeg je u pogodak pretvorio Luka Bukić. Mladost je otišla na 9:7.

Nakon gostujućeg sušnog razdoblja koje je trajalo čak 15 minuta i sedam sekundi bez pogotka, Radu je smanjio na 9:8 sa igračem više, ali je ponovno prednost na plus dva vratio Bašić minutu i 20 do kraja.

Pavičić je skrivio peterac, Radu ga je uspješno realizirao za 10:9.

Primorjašima je ostala minuta i pet sekundi do kraja susreta za izjednačenje, koje nažalost nisu uspjeli realizirati.