Regionalna liga: Primorjaši podijelili bodove s Jadranom, Power izjednačio u posljednjim trenucima

Nedjelja, 06. studenog 2016. 19:12 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Primorje EB - Jadran Carine 7:7 (2:1, 3:3, 1:1, 1:2). Nakon vodstva 6:5, Primorjaši petnaest minuta nisu postignuli pogodak

Triglav regionalna liga - 4. kolo

PRIMORJE EB - JADRAN CARINE 7:7 (2:1, 3:3, 1:1, 1:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Štampalija (Hrvatska), Raković (Srbija).

PRIMORJE EB: Buljubašić 1, Jelovina 8 obrana, Radu 2, Čunko, Power 3, Peroš, Radulović, Tkač, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 1, Paparić, Čubranić

JADRAN CARINE: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Kovačić 1, Vidović, Markulov 4, Baničević 1, Gardašević, Radović, Petković, Spajić, Pješivac, Šćepanović 9 obrana, Moskov

Igrač više: Primorje EB 2 (9), Jadran HN 3 (4)

Vaterpolisti Primorja odigrali su neodlučeno (7:7) protiv hercegovačkog Jadrana zahvaljujući pogotku Powera u posljednjim trenucima utakmice.

Kapetan Buljubašić doveo je Primorjaše u vodstvo u prvom napadu.

Gosti su izjednačili tek u 7. minuti golom Markulova koji je realizirao igrača više. Cosmin Radu golom je zaključio prvu četvrtinu za vodstvo Primorja EB od 2:1.

Ante Vukičević u 13. minuti pogađa za domaće vodstvo od 3:1.

Minutu kasnije Kovačić smanjuje, a nakon što Radu nije iskoristio igrača više, novo izjednačenje donosi Markulov 3:3.

Radu ispravlja propušteno, ali zakratko jer je Markulov taj koji uzvraća za 4:4 dvije minute prije kraja poluvremena.

U posljednjoj sekundi Power trese mrežu Jadrana te primorjaši odlaze na odmor sa prednošću jednog gola i rezultatom 5:4.

U trećoj dionici rezultat se dva puta mijenjao: 30 sekundi nakon početka Power je domaće odveo na plus dva, 6:4, dok je Ukropina vrlo brzo pogodio za smanjenje.

Uoči početka posljednje četvrtina Primorje je vodilo 6:5, a zatim je uslijedilo 15 minuta bez pogotka što ih je koštalo pobjede u završnici.

Markulov je četvrti puta svom Jadranu donio izjednačenje, 6:6, dvije minute i 20 sekundi prije kraja utakmice.

Gosti su prvi puta poveli u 31. minuti.

Preokret je realizirao Baničević, nakon što je vratar Šćepanović zaustavio udarac Vukičevića.

Radu je 14 skundi prije kraja izborio isključenje, a uspješno je prednost realizirao Power te postavio konačnih 7:7.