Primorjaši pobijedili splitski Mornar i osigurali plasman u završnicu Kupa Hrvatske

Subota, 03. prosinca 2016. 21:36 Napisao/la  SC

Kvalifikacije Kupa Hrvatske 2. kolo: Mornar BS - Primorje EB 5:10 (2:3, 2:3, 0:1, 1:3)

Kvalifikacije za Kup Hrvatske - 2. kolo

MORNAR BS - PRIMORJE EB 5:10 (2:3, 2:3, 0:1, 1:3)

Bazen Poljud. Gledatelja: 100

Suci: Blašković, Matijević (Hrvatska). Delegat: Gojkov (Hrvatska)

MORNAR BS: Šparada 9 obrana, Čagalj, Vrdoljak 1, Goreta, Ćalić 1, Živković, Rodin 1, Buha, Miletić, Kreković 2 (1), Krolo, Erak, Prkić, Marović

PRIMORJE EB: Jelovina 13 obrana, Radu 3 (1), Čunko, Power, Peroš 2, Petrić, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, Vrlić 1, Vukičević 2, Paparić, Čubranić, Blažić

Igrač više: Mornar BS 3 (10), Primorje EB 1 (5)

Peterci: Mornar 1 (1), Primorje 1 (1)

Tri isključenja: Mudražija (Primorje EB)

Vaterpolisti Primorja Erste banke na najbolji su način uzvratili splitskom Mornaru za prošlotjedni poraz u Triglav regionalnoj ligi.

Primorjaši su protiv Mornara ostvarili i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Kupa Hrvatske te se plasirali u završnicu koja se igra za dva tjedna u Slavonskom Brodu.

Primorje je povelo golom Tkača, a zatim je izjednačio Rodin realiziravši igrača više.

Ćalić je doveo domaće u vodstvo ponovno uspješnom realizacijom igrača više, ali Maroš Tkač vraća utakmicu u egal, 2:2 u 7. minuti.

Duje Peroš pobrinuo se 41 sekundu prije kraja četvrtine da riječki vaterpolisti odu na odmor sa golom prednosti, 2:3.

U nastavku Radu je sa tri uzastopna gola od 13. do 15. minute odveo Primorjaše na plus četiri, 2:6.

Vrdoljak je ublažio prednost, a zatim je u samoj završnici četvrtine Karlo Kreković realizirao prednost igrača više te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 4:6.

U trećoj četvrtini radile su obrane i vratari. Jelovina je sakupio 10 obrana, njegov splitski kolega 5, a prvi i jedini pogodak u trećoj dionici je pao minutu i 32 sekunde prije kraja kada je Ante Vukičević pogodio za novih plus četiri Primorja, 4:7.

Primorjaši u posljednjoj četvrtini nisu dozvolili Mornaru da se približi i eventualno ih ugrozi. Vrlić je u 26. minuti pogodio za 4:8, a Vukičević je odveo Primorja na plus pet, 4:9 u 29. minuti.

Minutu i 18 sekundi prije kraja Peroš je još povećao prednost, 4:10, a konačan rezultat postavlja Radu koji realizira peterac pet sekundi prije kraja susreta.

U drugom susretu Jadran je pobijedio Solaris 14:5. U posljednjem kolu u nedjelju u podne snage će odmjeriti Jadran i Primorje te odlučiti o prvom mjestu u skupini.