Srijeda, 25. siječnja 2017. 18:36 Napisao/la  V. P.

Utakmica 10. kola: Jadran Split - Primorje EB 10:11 (4:3, 2:2, 1:3, 3:3)

Triglav regionalna liga - 10. kolo

JADRAN SPLIT - PRIMORJE ERSTE BANKA 10:11 (4:3, 2:2, 1:3, 3:3)

Bazen na Poljudu. Gledatelja: 150

Suci: Savinović i Štampalija (Hrvatska). Delegat: Miloš (Hrvatska)

JADRAN: Bratim, Tonković, Marinić-Kragić 2 (1), Vasić 1, Antonijević 1, Pejković 1, Popović 1, Buzdovačić, Visković, Milardović 1, Santini, Gluhaić 3, Strujić 9 obrana, Chikvinidze

PRIMORJE EB: Jelovina 16 obrana, Radu 3, Blažić, Power 1, Peroš 2, Čunko, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić 1, Čubranić, Buljubašić

Igrač više: Jadran 3 (9), Primorje EB 3 (6)

Peterci: Jadran 1 (1), Primorje EB /

Tri isključenja: Power 8Primorje EB) 27'

Vaterpolisti Primorja Erste banke pobijedili su splitski Jadran u susretu 10. kola Triglav regionalne lige na Poljudu.

Utakmicu su otvorili domaći vaterpolisti pogotkom Popovića.

Uslijedila su dva brzopotezna gola Ante Vukičevića kojim su Primorjaši preuzeli vodstvo.

U 5. minuti Antonijević realizira igrača više, a zatim Pejković pogađa za novo vodstvo Splićana.

U 7. minuti Radu je uspješan iz blizine, no Gluhaić golom iz daljine zaključuje prvu četvrtinu kod vodstva Jadrana 4:3.

Čvrsta obrana i vratari došli su do izražaja na početku druge četvrtine.

Prvi je gol zatresao Power za izjednačenje 4:4. U 15. minuti prvo je Vasić odveo Jadran na plus jedan, ali je Peroš pogodio peto izjednačenje, 5:5.

Na odmor je sa prednošću otišao Jadran nakon Milardovićeve uspješne realizacije igrača više 40 sekundi prije kraja druge dionice.

Radu je nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini nadoknadio zaostatak Primorja, a Paparić riječke dečke doveo u vodstvo. Uslijedila je sjajna serija vratara Jelovine koji je uspio obraniti udarac Antonijeviću, a u novom napadu domaćih i Viskoviću.

No, Kapetan Buljubašić skrivio je peterac četiri minute prije kraja, a sigurni realizator za 7:7 bio je Marinić-Kragić.

Nakon što Riječani nisu uspjeli realizirati napad, Jelovina je ponovno svojom 12 obranom zaustavio napad Jadrana.

Vodstvo uoči posljednje četvrtine gostima je donio Radu.

Peroš odvodi Primorje na plus dva (9:7) u 26. minuti.

No, prvo Gluhaić, a zatim Marinić-Kragić koriste pad koncentracije domaćih i igrača više za novo izjednačenje 9:9.

Tkač je uspješan u 27. minuti za 9:10, a nakon trećeg isključenja Powera vratar Jelovina uspjeva sačuvati mrežu od napada Jadrana.

Nakon Antonijevićevog promašaja, Vukičević 40 sekundi prije kraja utakmice odvodi Riječane na plus dva 9:11, a Popović pogađa za konačnih 10:11 u posljednjem napadu domaćih.