Primorjaši bez Lige prvaka, mađarski Eger prejak i u drugom susretu

Srijeda, 09. studenog 2016. 21:43 Napisao/la  SC

Druga utakmica trećeg kruga kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka: Eger - Primorje EB 11:5 (2:3, 6:1, 2:1, 1:0)

Druga utakmica trećeg kruga kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka

EGER - PRIMORJE EB 11:5 (2:3, 6:1, 2:1, 1:0)

Bazen Egera. Suci: Buch (Španjolska) i Moiralis (Grčka)

EGER: Mitrović 3 obrane, Angyal, Decker 2, Čučković, Hosnyanszky 3, Lorincz, Ćuk 1, Kovacs 1, Erdelyi 1, Vapenski 2, Bedo 1, Szalai, Csiszar 3 obrane

PRIMORJE EB: Jelovina 4 obrane, Radu 1, Petrić, Power, Peroš 1, Buljubašić, Tkač, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić, Čubranić 5 obrana

Igrač više: Eger 8 (5), Primorje EB 9 (2)

Isključenje s pravom zamjene: Mudražija (Primorje EB) 26

Vaterpolisti Primorja Erste banke poraženi su i u drugom susretu trećeg kruga kvalifikacija za za ulazak u Ligu prvaka u gostima kod mađarskog Egera 11:5.

Eger ulazi u grupu i nastavlja svoj put u Ligi prvaka, dok će Primorje EB nastaviti igrati u Eurokupu. Ždrijeb Eurokupa je u ponedjeljak u Rimu, a mogući protivnici su mađarski BVSC ili Ferencvaros te talijanski Canotieri ili Posillipo.

Primorjaši su utakmicu otvorili sa dva gola Ante Vukičevića u prve dvije minute, a zatim je na 3:0 povisio Cosmin Radu. Do kraja prve četvrtine domaći su smanjili pogocima Hosnyanszkya i Vapenskog.

Brz povratak u utakmicu i izjednačenje pogodio je Kovacs u 10. minuti susreta. Eger je tada ubacio u višu brzinu te su do kraja prvog poluvremena otišli na čak plus četiri 8:4, zabivši čak šest golova. Jedini pogodak za goste u drugoj četvrtini postigao je Duje Peroš.

Ante Vukičević smanjuje prednost domaćih u 20. minuti, ali to nije poljuljalo Eger. Decker i Ćuk još jednom povećavaju prednost i odvode mađarsku momčad na 10:5 uoči posljednje dionice.

Nino Mudražija trećim je isključenjem otvorio zadnju četvrtinu dvoboja u Egeru, a Decker je pogodio za konačnih 11:5.