PH: Primorjaši pobjedom u Splitu vizirali nove oglede s Jugom u finalnoj seriji

Subota, 25. travnja 2015. 20:22 Napisao/la  Ivan Jelić

Drugi susret polufinala: Mornar BS - Primorje 7:8 (2:2, 3:3, 1:2, 1:1). Imali su domaći priliku da stignu do izjednačenja rezultata, no udarac Lušića sedam sekundi prije kraja susreta ostao je na gredi.

Prvenstvo Hrvatske u vaterpolu - polufinale, druga utakmica

MORNAR BRODOSPAS - PRIMORJE EB 7:8 (2:2, 3:3, 1:2, 1:1)

Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja 100.

Suci: Maro Savinović i Mateo Jović (oba Dubrovnik)

MORNAR BS: Kačić, Čagalj, Marinić-Kragić, Čorušić, Čalić 1, Shiga, Zović, Lušić 1, Burić, Gluhaić 1, Marelja 1, Ban 3, Anić, Butić,

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 4, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim, Petrović , Radetić, Elez 1, Šetka 2, Garcia, Lazović, Buljubašić 1

Igrač više: Mornar BS 8 (3) Primorje EB 6 (2)

Primorje EB je iz dvokoraka izborilo plasman u finale PH. Nakon što su prije nekoliko dana na bazenu na Kantridi slavili s 11:9, ovoga puta bili su bolji na bazenu u splitskom Poljudu. Domaćini su bili bolja momčad i ne bi bilo nezasluženo da su izborili i treći susret. Poveli su mornarevci 2:0 golovima Bana, da bi Riječani sa dva gola Radua stigli do 2:2. Potom su domaćini imali vodstvo od 4:2 i 5:3, gosti su uspjeli poravnati na 5:5.

Prvo vodstvo Primorje je imalo tek u 17. minuti igre kada je Radu zabio za 5:6, domaćini poravnavaju na 6:6. Golom Buljubašića gosti vode sa 7:6, da bi Radu u četvrtoj četvrtini zabio svoju četvrti zgoditak za vodstvo od 8:6. Mornarevci golom Marelje smanjuju na 7:8, imali su priliku da stignu do izjednačenja rezultata, no udarac Lušića sedam sekundi prije kraja susreta ostao je na gredi.

Jug je kao gost u Zagrebu također s ukupnih 2:0 u polufinalnoj seriji prošao Mladost. Izabranici Vjeke Kobeščaka slavili su na Savi rezultatom 11:8. Prva finalna utakmica na rasporedu je u srijedu, 6. lipnja na Kantridi.