PH: Jug pobijedio Primorje u prvoj utakmici, Garcia postigao pet pogodaka bivšim suigračima

Srijeda, 20. travnja 2016. 20:59 Napisao/la  SC

Prva utakmica finala Prvenstva Hrvatske: Jug CO - Primorje EB 12:9

Prva utakmica finala Prvenstva Hrvatske

JUG CO - PRIMORJE EB 12:9 (2:2, 4:0, 2:3, 4:4)

Bazen u Gružu. Gledatelja 800.

Suci: Ivan Raković (Beograd) i Andreja Stanojević (Jagodina)

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (9 obrana), Macan, Fatović, Lončar (2), Joković (1), Garcia (5), Marković (1), Ivanković, Bautović, Perrone (1), Benić, Obradović (1), Popadić, Vrlić (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (7 obrana), Burić, Radu (2), Krapić, Peroš, Vukičević (1), Muslim (1), Petrović (1), Dedović, Echenique (1), Šetka, Bošković (2), Jelovina, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Jug CO 12/7, Primorje EB 12/6

Vaterpolisti Juga dobili su prvu utakmicu finala prvenstva Hrvatske protiv Primorja rezultatom 12:9, pobjedu u Gružu potpisao je Xavi Garcia. Bivši igrač Primorja čak je pet zatresao mrežu donedavnih suigrača.

Perrone se vratio u momčad Juga, koja je u finalu dobila kvalitetu više. Već u 2. minuti Brazilac je zabio za vodstvo Juga 1:0.

Primorje EB se vraćalo dva puta u utakmicu. Prvo je Miho Bošković s dva pogotka u nepunu minutu poravnao na 2:2, a u trećoj četvrtini s tri pogotka u nizu gosti su stigli na pogodak zaostatka (6:5).

Tada je Lončar izborio igrača više i pogodio za 7:5. Nakon toga Jug je opet otišao na plus četiri...