Liga prvaka: Sabadell pobijedio u zadnjoj utakmici, Primorje doživjelo težak poraz bez posljedica

Nedjelja, 16. listopada 2016. 12:59 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Primorje - Sabadell 5:12 (1:2, 1:3, 2:4, 1:3)

Liga prvaka –  skupina H, 3. kolo

PRIMORJE EB – SABADELL 5:12 (1:2, 1:3, 2:4, 1:3)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 150

PRIMORJE EB: Jelovina, Radu, Radulović, Power, Peroš, Buljubašić 1, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 1, Paparić 1, Čubranić (11 obrana)

SABADELL: Martin (10 obrana), Pegado, Gemar, Alguacil, Puga 3 (1), Sallent 1, Escribano 4, Portillo, Valvrede 2, Vela, Sanchez 1, Cabanas 2, Carreras

Igrač više: Primorje EB 10 (5), CN Sabadell 5 (3)

Peterci: Primorje EB 1 (0), CN Sabadell 1 (1)

Tri isključenja: Alguacil (24), Cabanas (30)

Sabadell je u susretu posljednjeg kola riječkog turnira druge faze kvalifikacija Lige prvaka pobijedio Primorje rezultatom  12:5.

Nakon dvije pobjede protiv rumunjskih predstavnika, ovako visok poraz Primorja očito je posljedica pristupa budući da su igrači Igora Pezelja osigurali prvo mjesto u skupini prije zadnje utakmice.

Međutim, utakmice zadnjeg kola imale su značaj za preostala tri kluba.

Pezelj je kombinirao sastav,  u drugoj četvrtini nisu igrali oni najbolji.

Kapetan Ivan Buljubašić zabio je za početno i jedino vodstvo Primorja na utakmici. Poweru je peterac obranio Martin, a Španjolci su do kraja prvog dijela lagano otplovili na tri pogotka prednosti (2:5).

U 13. minuti prvijenac u seniorskoj kapici Primorja zabio je mladi centar Lovro Paparić.

Početkom drugog dijela u igri je opet prva sedmorka s Raduom, Vukičevićem i Tkačom, Promorje se vraća na 4:5.

S dvije obrane Martin je omogućio Sabadellu novi odlazak na +3.

Presudila je serija Sabadella od 7:0, Primorje je 14 minuta bilo bez postignutog pogotka.

Primorje je na ždrijebu treće kvalifikacijske runde (ponedeljak, 12) u statusu nositelja.