Srijeda, 11. studenog 2015. 21:59 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 2. kola: Primorje EB - Eger 8:7 (0:1, 3:3, 2:1, 3:2)

PRIMORJE EB - EGER 8:7 (0:1, 3:3, 2:1, 3:2)

Suci: Michalis Kouretas (Grčka) i Irfan Sadekov (Rusija). Delegat: Andy Hoepelman (Nizozemska)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu, Krapić 1, Buljubašić, Vukičević, Muslim 3, Petrović, Dedović 1, Echenique, Šetka, Bošković 2, Jelovina

EGER: Mitrović, Angyal, Biros, Čučković 1, Hosnyanszky 1, Lorincz, Ćuk 2, Szivos 2, Erdelyi, Vapenski, Bedo, Harai 1, Csoma

Igrač više: Primorje EB 10 (4) Eger 12 (6)

Peterci: Primorje EB - (-) Eger - (-)

Tri isključenja: Buljubašić (29), Ćuk (29)

Nakon slavlja na uvodu u ovosezonsku europsku priču kojeg su si Primorjaši osigurali pobjedom u Herceg Novom kod Jadrana trebalo je pobjedom zaključiti ovosezonsku priču na domaćem bazenu. Naime, Primorjašima u kalendarskoj 2015. godini predstoje samo gostovanja; dva u Regionalnoj ligi (Vojvodina, Radnički), dva u Ligi prvaka (Olympiacos, Spandau) te završnica domaćeg Kupa u Zadru. Riječka momčad svojim navijačima nije ostala dužna. Eger je pobjeđen i peti puta u jednakom broju međusobnih dvoboja. Na Kantridi je bilo 8:7 nakon teške borbe u bazenu.

Iako su Mađari imali prvi napad, čak i igrača više kada je van morao Burić, Riječani su bili ti koji su imali nekoliko ozbiljnih prilika za povesti nešto kasnije u prvoj četvrtini. Trebalo je na prvi pogodak malo pričekati, jer ni domaća momčad nije uspjela iskoristiti prvi Čučkovićev izbačaj, kao ni sljedeći napad nakon kojeg je srpski reprezentativni vratar Branislav Mitrović upisao prvu obranu. Primorje nakon toga ne koristi ni drugog igrača više (Lorincz), a Mađari prijete preko Vapenskog i Ćuka čiji udarci nisu našli put iza leđa dubrovačkog vratarskog asa Frana Vićana.

Obrana Primorja s jedne, a vratar Egera s druge strane dugo nisu dali popustiti pred naletima suparničkih napada. Riječani u 6. minuti ipak primaju pogodak, drugog igrača više za Mađare koristi Hosnyanszky za 0:1. Primorjaši, odnosno Ante Vukičević nakon primljenog gola ne mogu uzvratiti niti nakon kontre 'jedan na nula' koju Vukičević spomenuti igrač šalje u gredu. Stativa se tresla i na drugoj strani, ali sve je ostalo na jednom pogotku u prvih osam minuta sraza Primorja i Egera.

Na ulasku u 11. minutu prvi puta se mogla radovati riječka publika. Zabio je Petar Muslim, s lijeve strane u suprotan Mitrovićev kut iz drugog pokušaja. U prvom obračunu splitski je vaterpolist tražio bliži kut što je Mitrović zaustavio, ali u ponovljenom pokušaju daljnja je stativa njegovih vratiju ostala nebranjena. Eger se pred svojih desetak navijača smještenih u ravnini zapadnog gola vratio u vodstvo golom Uroša Čučkovića nakon isključenja njegovog sunarodnjaka Antonija Petrovića pa su Riječani ponovo bili prisiljeni hvatati minimalan zaostatak. Nije ga uspio uhvatiti Šetka nakon novog promašenog zicera, ali jest Burić iz igre u 12. minuti.

Rezultati 2. kola Lige prvaka:
Skupina A: Barceloneta - Jadran HN 15:10, Spandau - Olympiakos 11:11, Primorje EB - Eger 8:7
Poredak: Primorje i Barceloneta 6, Olympiakos 2, Eger i Spandau 1, Jadran HN bez bodova
Skupina B: Szolnoki - OSC 8:7, Pro Recco - Partizan 15:3, Galatasaray - Jug CO 10:16
Poredak: Pro Recco, Jug i Szolnoki 6, OSC, Galatasaray i Partizan bez bodova

Petar Muslim minutu kasnije zabija za prvo riječko vodstvo (3:2). Tada je iz petog pokušaja iskorišten prvi domaći 'igrač više', Muslim je izvana pogodio na izbačaj Angyala, a Mađari preko Haraija gađaju gredu nakon isključenja Boškovića, ali potom i zabijaju preko Szivosa na izbačaju Dedovića za 3:3 u 15. minuti. Isti je igrač zabio i sljedeći gostujući pogodak te gostima priskrbio vodstvo na poluvremenu od 3:4. Riječani su u šesnaest minuta igre iskoristili tek jednog igrača više iz šest prilika, mađarska je obrana na čelu s Mitrovićem znala kako neutralizirati riječke pokušaje.

Kapetan Ivan Krapić zaslužan je za novo poravnanje na 4:4. Iskoristio je riječki sidurn malu nepažnju u mađarskoj obrani na igraču više, ali i gosti su do kraja 18. minute opet zabili. Bio je precizan Ćuk na drugom isključenju Buljubašića za 4:5. Imali su priliku gosti i povećati vodstvo u sljedećem njihovom napadu, ali na isključenju Radua nije precizan bio Angyal. Svejedno, vrijeme je kroz treći period igre bilo saveznik Egera u reviji promašaja i kontrafaulova.

Nju je prekinuo Miho Bošković. Dubrovački topnik realizator je gola za 5:5 u 22. minuti nakon isključenja Hosnyanszkog. U tim se trenucima ponovo ukazao i Frano Vićan, i to baš onda kada je trebalo obraniti dalekometan pokušaj Balasza Erdelyja i dati svojoj momčadi novu priliku za vodstvo. Ono se do kraja treće četvrtine ipak nije dogodilo pa se na posljednji predah otišlo u potpunom egalu.

Burić je pogodio gredu, a Muslim i Dedović ruke vrlo raspoloženog Mitrovića prije no što je upravo bivši napadač Partizana i Radničkog u 28. minuti svladao svog sunarodnjaka na vratima Egera za 6:5. Stečeno vodstvo Riječani su jednom uspijeli obraniti, ali u 29. minuti nakon trećeg isključenja Buljubašića ponovo zabija Ćuk.

Ipak, upravo je Ćukovo treće isključenje bilo otponac novog riječkog vodstva za koje je pogodio Miho Bošković. Mađari su potom na 2.34 do kraja opet u egalu preko Haraija (isključenje Dedovića), ali nisu ondje za dugo budući da je ruku još ranije bio namjestio Petar Muslim. Splitskom asu pošlo je za rukom pogoditi paučinu za 8:7. Bio je to, teniskim riječnikom rečeno - servis za meč, kojeg je Primorje zahvaljujući pogođenoj gredi Erdelyja u posljednjem mađarskom napadu uspjelo iskoristiti i uzeti drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka.