Liga prvaka: Primorje remiziralo u Egeru, Riječani ostali bez prilike za plasman na završni turnir

Subota, 30. travnja 2016. 21:34 Napisao/la  SC

Skupina A, 9. kolo: Eger - Primorje EB 12:12 (5:3, 2:2, 2:4, 3:3). Riječani su se vratili sa 7:3 na 8:8, neodlučenim rezultatom Barceloneta je previše pobjegla

Vaterpolska Liga prvaka - skupina A - 9. kolo

EGER - PRIMORJE EB 12:12 (5:3, 2:2, 2:4, 3:3)

Bazen Aladar Bistkey. Gledatelja 400

Suci: Radoslaw Koryzna (Poljska) i Arkadij Voevodin (Rusija)

EGER: Mitrović, Angyal, Biros, Čučković 1, Hosnyanszki 1, Zalanki 2, Ćuk, Szivos, Erdelyi 3 (1), Vapenski 1, Bedo 1, Harai 3, Csoma

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu, Krapić 1, Buljubašić, Vukičević, Muslim 3 (1), Petrović 1, Dedović 1, Echenique 2, Šetka 2, Bošković 2, Jelovina

Igrač više: Eger 14 (5) Primorje EB 14 (6)

Peterci: Eger 1 (1) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Angyal (21), Buljubašić (26), Burić (28), Hosnyanszki (28), Čučković (29), Petrović (31)

Primorjaši su unatoč neodlučenom rezultatu u Egeru kod istoimenog domaćina (12:12) definitivno ostali bez plasmana na završni turnir Lige prvaka koji će se od 2. do 4. lipnja održati u Budimpešti. Tome je osim riječkog remija na sjeveru Mađarske razlog i pobjeda Barcelonete od 6:5 u Herrceg Novom kod domaćeg Jadrana.

Sastav Ivana Asića nije stigao na prve tri minute utakmice. Naime, u prva tri napada, gosti u plavim kapicama primaju tri pogotka, pa je već nakon stotinu i pedeset sekundi n a semaforu bilo 3:0 za Eger. Prvi riječki pogodak čiji je potpisnik bio Bošković dogodio se nakon tri minute igre za 3:1, ali ubrzo potom Norbert Hosnyanszky ponovo vraća na tri pogotka domaće prednosti.

U prvom je periodu publika mogla vidjeti čak osam pogodaka, a onda i potpuno odvajanje Egera. Naime, iz dvije brze realizacije igrača više Balazs Erdelyi u 11. minuti postavlja na velikih 7:3. Eger je nakon dvije iskorištene situacije s igračem više sljedeće četiri promašio i tako omogućio Primorju da se vrati u utakmicu, što su Riječani i učinilii.Do poluvremena pogađaju Bošković i Šetka, a kasnije dvaput Muslim i Krapić za poravnanje na 8:8 na samom isteku 23. minute.

Primorje je do kraja treće četvrtine i povelo golom Šetke, ali je u posljednjem napadu za 9:9 pogodio Harai. Riječani u završnih osam minuta triput hvataju domaće vodstvo i golom Echeniquea 55 sekundi prije kraja dolaze do jednoga boda koji im ne odgovara u kontekstu borbe za plasman na završni turnir.

Sada su poznati svi klubovi koji će se natjecati u Budimpešti, budući da Barceloneta od Primprka uoči posljednjeg kola koje se igra 18. svibnja ima tri boda više id tri boda iz međusobnih susreta ove sezone.

Liga prvaka - rezultati 9. kola
Skupina A: Olympiakos - Spandau 04 12:3, Jadran Carine - CN Barceloneta 5:6, Eger - Primorje EB 12:12
Poredak: Olympiakos 21, Eger 16, CN Barceloneta 15, Primorje EB 12, Spandau 04 4, Jadran Carine 3 boda
Skupina B: Jug CO - Galatasaray 17:8, Partizan - Pro Recco 7:18, OSC - Szolnoki 6:12
Poredak: Pro Recco 22, Szolnoki 21, Jug CO 19, OSC 9, Partizan 7, Galatasaray 1 bod