Primorje sve dalje od plasmana u Final Six

Srijeda, 10. veljače 2016. 20:49 Napisao/la  SC

Susret 6. kola: CN Barceloneta - Primorje EB 9:7 (1:1, 4:0, 1:3, 3:3)

Vaterpolska Liga prvaka - skupina A, 6. kolo

CN BARCELONETA - PRIMORJE EB 9:7 (1:1, 4:0, 1:3, 3:3)

Suci: Boris Margeta (Slovenija) i Gyorgy Kun (Mađarska)

CN BARCELONETA: Pinedo, Sziranyi, S. Rašović 1, Munarriz, Larumbe, Minguell 1, Roca 2, Espanol 1 (1), Tahull, Fernandez 1, V. Rašović, Famera 3, Linares

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 1, Krapić, Buljubašić, Vukičević, Muslim 1 (1), Petrović, Dedović, Echenique, Šetka 1, Bošković 4, Jelovina

Igrač više: CN Barceloneta 8 (5) Primorje EB 5 (1)

Peterci: CN Barceloneta 1 (1) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Petrović (28)

Daleko su riječke vaterpolske snage od završnog turnira Lige prvaka nakon poraza u Barceloni od domaćina Barcelonete 9:7 u susretu šestog kola Lige prvaka. Primorjašima je za prednju poziciju nad španjolskim prvakom trebala pobjeda, a dogodio se poraz koji bi mogao biti presudan u borbi za poziciju koja vodi na Final Six u Budimpeštu. O samoj utakmici nije potrebno puno toga reći, osim činjenice da su Riječani prvi pogodak iz igre zabili nakon devetnaest minuta i trideset i tri sekunde igre.

Skupina A - 6. kolo
CN Barceloneta - Primorje EB 9:7
Jadran HN - Olympiakos 6:13
Spandau 04 - ZF Eger 8:15
Poredak: Olympiakos 12, Eger i Barceloneta 11, Primorje EB 8, Spandau 3, Jadran HN 2 boda

Primorje je povelo golom Petra Muslima iz peterca, a nepunu minuti kasnije i domaća je momčad pred svojih petstotinjak gledatelja imala svoju priliku za realizaciju najstrože kazne. Nju je iskoristio Albert Espanol pa je rezultat nakon prvih osam minuta bio izjednačen. Treba reći da je Barceloneta u prvoj četvrtini triput pogodila okvir gola Frana Vićana koji je usto upisao tri vrlo dobre obrane. Još je raspoloženiji na drugoj strani bio Pinedo, a Riječani nisu uspjeli iskoristiti ni činjenicu da je prvi domaći bek Marc Minguell imap dva isključenja već u sedmoj minuti.

Druga četvrtina je ta koja je bodove ostavila na San Sebastianu, u luci grada Barcelone. Katalonska inačica Kantride (bazen na svega nekoliko koraka od mora) do poluvremena je vidjela četiri gola domaćih momaka i potpunu nemoć Primorja kojem su na put osim vratara Pineda (osam obrana do poluvremena) stale i vratnice njegova gola. Marc Roca pogodio je za 2:1 na isključenje Echeniquea, Fernandez je iskoristio izbačaj Petrovića i nepažnju ostatka gostujuće obrane u sljedećem napadu Španjolaca, a još su po pogodak zabili Famera i Strahinja Rašović.

Slovački reprezentativac okrunio je pogotkom s pozicije beka možda i najljepšu akciju na utakmici, a Rašović je u petnaestoj minuti također pogodio iz vana.

Pineda su do poluvremena pogađali Krapić, Dedović i Buljubašić, bile su to većinom lopte koje bi obranio i vratar nešto slabijih kvaliteta od Barcelonetina kapetana. Napad sastava Ivana Asića tako nije funkcionirao, ili je funkcionirao jednako kao i obrana... Slabo..!

Stvar se donekle popravila u nastavku, sredinom treće četvrtine Bošković konačno zabija iz igre, ali i realizira igrača više za 5:2. Primorje se potom brani, ali i gubi loptu pa Famera vraća prvotnu prednost, i to u akciji sa svega tri dodavanja. Vratar Pinedo našao je Rašovića koji isprve baca na Fameru. Ovaj je već čekao na poziciji centra i mogao je samo prenijeti loptu iza Vićanovih leđa.

Kakvu-takvu nadu Primorju u veliki preokret dali su Šetka i Bošković golovima do kraja trećeg perioda. Šetka je pogodio izvana u bliži kut, a Bošković u posljednjim desetinkama treće čevrtine. Bio je to jedini šut Primorja koji je pogodio vratnicu, a da se nakon toga odbio na pravu stranu.

Riječka momčad dobro kreće u lov za domaćinom nakon što je obranila igrača manje (Dedović). Udarac za primicanje na jedan gol zaostatka imao je Muslim, no njegov je pokušaj bio spreman zaustaviti Pinedo.

Golove potom izmjenjuju Roca i Bošković koji je u 26. minuti mogao smanjiti na 8:6 nakon odbijene lopte. Novu priliku za hvatanje priključka propušta zabiti Šetka pa je Famera riješio utakmicu golom za 9:6, gotovo s centra bazena. Stvar je samo kozmetički poravio Radu za konačan rezultat.

Primorje sada mora pobijediti sve utakmice do kraja natjecanja. Prvenstveno se to odnosi na susret s Olympiakosom kojeg se na Kantridi u osmom kolu mora svladati s više od tri gola prednosti kako bi se uhvatio bolji omjer u duelima protiv Grka. Domaće pobjede protiv Spandaua i Jadrana ne bi trebale dolaziti u pitanje, a ništa manje važna neće biti ni utakmica u Egeru, jedino preostalo gostovanje u grupnoj fazi natjecanja.

U svakom slučaju, slabo se pamte pobjede protiv Jadrana i Egera, dva remija (Spandau, Barceloneta) i dva poraza (Olympiakos, Barceloneta) udaljili su Primorje od prvotnog cilja.