Liga prvaka: Primorjaši poraženi u Pireju uoči pokušaja obrane naslova pobjednika domaćeg Kupa

Subota, 28. studenog 2015. 19:53 Napisao/la  SC

Susret 3. kola: Olympiakos - Primorje EB 7:4 (4:0, 1:2, 2:2, 0:0). Riječani su u većem dijelu susreta ostali zatvoreni s grčke strane, tehničke pogreške stajale su ih bodova u Pireju.

Vaterpolska Liga prvaka - skupina A, 3. kolo

OLYMPIAKOS - PRIMORJE EB 7:4 (4:0, 1:2, 2:2, 0:0)

Bazen Papastrateio, Pirej. Gledatelja 400

Suci: Alexey Naumov (Rusija) i Xavier Buch (Španjolska). Delegat: Dejan Perišić (Srbija)

OLYMPIAKOS: Pavić, Mylonakis, Delakas, Vlachopoulos 2, Fountoulis 1, Smith, Pontiekas, Ntoskas 1, Mourikis, Kolomvos, Mallarach 2, Gennidounias 1, Galanopoulos

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 1, Krapić, Buljubašić 1, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović, Echenique 1, Šetka 1, Bošković, Jelovina

Igrač više: Olympiakos 10 (4) Primorje EB 12 (3)

Peterci: Olympiakos - (-) Primorje EB - (-)

Tri isključenja: Pontiekas (23), Muslim (32)

Vaterpolisti Primorja nakon dvije pobjede upisali su i prvi ovosezonski poraz u Ligi prvaka. Izabranici Ivana Asića ostali su tri gola iza Olympiakosa u Pireju gdje je završilo 7:4 u trećem kolu skupine A. Grci su se na pravi način znali suprotstaviti Primorjašima gotovo u potpunosti zatvorivši njihov vanjski šut. Neke od glavnih vedeta Primorja - Muslim, Bošković, Dedović i Burić ostali su bez pogotka što je u bitnome utjecalo na konačan rezultat utakmice.

Olympiakos je prvu četvrtinu završio s uvjerljivih 4:0. Riječani za to vrijeme nisu mogli iskoristiti niti jednu od pet ponuđenih prilika s igračem više. Za domaćina zabijali su Fountoulis (2), Vlachopoulos (5, 8) te Ntoskas (7). Od samog starta susreta riječki se sastav našao u podređenoj poziciji, Grci su ga prislili na velik broj tehničkih pogrešaka kojima su usmjeravali utakmicu na svoj mlin. Riječka obrana nije bila na pravoj razini, što se samo dijelom popravilo kroz drugu četvrtinu.

U desetoj minuti Gonzalo Echenique konačno postiže prvi pogodak Primorja, i jedini izvana na današnjoj utakmici. On se dogodio iz igre i dao je malu nadu Riječanima da mogu stići domaćina. Muslim je u 11. minuti pogodio jednu od svoje tri prečke, a nakon dvije nove prilike Mallarach postiže svoju prvu 'žabicu' za 5:1 u 13. minuti. Prvi pogodak Primorja s igračem više dogodio se tek u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Radu poentirao sa svoje pozicije.

Primorjaši u prvoj minuti nastavka preko Buljubašića smanjuju na 5:3, nakon čega i Frano VIćan spaja nekoliko obrana i tako daruje svojoj momčadi priliku za dostizanje rezultatskog zaostatka, no to se ipak nije dogodilo. Tehničke pogreške i neorganiziranost u fazi napada ostavljaju Grke u prednosti pa se treći period predstavlja u igru gol za gol, u kojoj pogotke izmjenjuju Buljubašić i Šetka s jedne, odnosno Gennidounias i Mallarach s druge strane.

U četvrtoj četvrtini nije bilo pogodaka, ali je bilo promašenih kontri Primorja. Nikola Dedović u 22. minuti propustio je realizirati kontru 'jedan na nula' te mu je Josip Pavić obranio udarac po sredini gola. Poraz u Pireju može biti samo opomena Primorju koje se konačno kompletiralo u sastavu uoči završnog turnira Kupa Hrvatske što se sljedećeg vikenda igra u Zadru. Ne treba podsjećati, riječki sastav ondje brani naslov pobjednika.