Liga prvaka: Primorjaši na krilima razigranog Petra Muslima do druge pobjede na turniru

Subota, 19. rujna 2015. 20:58 Napisao/la  SC

Skupina F, 2. kolo: Primorje EB - Spartak Volgograd 14:7 (6:2, 2:1, 3:2, 3:2)

Vaterpolska Liga prvaka - 2. faza kvalifikacija, skupina F - 2. kolo

PRIMORJE EB - SPARTAK VOLGOGRAD 14:7 (6:2, 2:1, 3:2, 3:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 350.

Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Torres (Španjolska).

Nadzornik: Andrey Constantinov (Bugarska).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan, Burić, Radu 1, Krapić 2, Buljubašić, Vukičević 1 (1), Muslim 5, Petrović, Dedović 1, Echenique 1, Šetka 1, Bošković 2, Jelovina.

SPARTAK VOLGOGRAD: Fedorov 11 obrana, Lazarev, Juričik, Češev, Kiselev, Ašaev 1 (1), Kalturin, Andrjukov 1, Bičkov 1, Rekešinski, Lisunov 2, Agarkov 2, Fedotov.

Igrač više: Primorje EB 11 (3), Spartak V. 9 (2).

Peterci: Primorje EB 3 (1), Spartak V. 1 (1).

Tri isključenja: Češev (23'), Kalturin (17').

Vaterpolisti Primorja EB predvođeni razigranim Petrom Muslimom te puno boljim pristupom nego dan ranije protiv Marseillea, vaterpolisti »Primorja EB« uvjerljivo su nadigrali ruski sastav i vizirali nokaut fazu Lige prvaka u kojoj će se naći osam ekipa.

Riječani su pobjedu trasirali već u prvoj četvrtini, no početkom druge četvrtine došli su i do »plus 6« kada se među strijelce upisao  Dedović.
Na početku sjajno otvaranje, Muslim s dva i Bošković s jednim golom odveli su domaćine na 3:0. No, Rusi su se brzo pribrali, prvo Agarkov, a potom Andrukov dolaze na 3:2. Činilo se da su Riječani posustali, no samo zakratko, Krapić je odveo domaćina na – 4:2.

Sijevalo je potom s obje strane, Šetka je pogodio gredu, Kalturin uzdrmao vratnicu. Do kraja prve četvrtine viđena je još jedna majstorija Muslima kada je »vaganjem« izbacio dvojicu igrača, a potom hladnokrvno zatresao mrežu, da bi najbolju dionicu susreta pogotkom zaokružio Radu razgrnuvši dvojicu igrača – 6:2.

Druga četvrtina ostat će upamćena po dva nerealizirana peterca Boškovića, ali i po sjajnim obranama Fedorova.

Početkom treće četvrtine gosti su malo zaprijetili dvama golovima Ašaeva i Agarkova, ali opet je Muslim vratio stvari na svoje mjesto. S dva pogotka u nizu odveo je domaćine na 10:5, a Krapić se pobrinuo da do kraja treće dionice drugi put bude šest golova prednosti na domaćoj strani – 11:5.

U posljednjoj dionici bilo je i najvećih plus 7 (12:5) kada je zabio Šetka.