Nedjelja, 20. rujna 2015. 11:49 Napisao  Patrik Mršnik

Rezultati 3. kola: Primorje EB - ASC Duisburg 18:8, Marseille - Spartak 14:9

Vaterpolska Liga prvaka - 2. runda kvalifikacija, skupina F - 3. kolo

PRIMORJE EB - ASC DUISBURG 18:8 (4:2, 2:2, 6:1, 6:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 400

Suci: Gabor Vogel (Mađarska) i Adrian Alexandrescu (Rumunjska). Delegat: Andrej Konstantinov (Bugarska)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 3, Krapić 3, Buljubašić, Vukičević, Muslim 3, Petrović 2, Dedović, Echenique 1, Šetka 3, Bošković 2, Jelovina (8 obrana)

ASC DUISBURG: Schenkel, Eidner 2, Hulmann, Real, Illinger 1, M. Grohs, Kalberg 2, Moller, D. Grohs, Schuler 2, Obschernikat, Bakulo 1, Hans (5 obrana)

Igrač više: Primorje EB 11 (6) ASC Duisburg 7 (4)

Peterci: Primorje EB 0 (0) ASC Duisburg 0 (0)

Tri isključenja: Illinger (18)

Primorjaši su pobjedom protiv njemačkog Duisburga u posljednjem kolu druge runde kvalifikacija Lige prvaka osigurali nastavak natjecanja. Plasman u treću kvalifikacijsku rundu bio je osiguran još u subotu nakon dvije startne pobjede na riječkom turniru skupine F protiv Marseillea i Spartaka. Nedjelja je samo donijela potvrdu o osiguranju prvog mjesta, što će riječkom sastavu potencijalno donijeti lakšeg protivnika u završnoj rundi kvalifikacija.

Uvodne golove Šetke i Muslima na isteku je treće minute poništio Schuler, jedni gostujući strijelac u prvoj četvrtini koju za Riječane golovima začinjavaju Burić i Šetka. Duisburg je najbliže Primorju bio upravo u tim trenucima susreta, dva pogotka njihovog manjka ostalo je sve do poluvremena. Izjednačenu drugu četvrtinu zamijenio je kud i kamo jednosmjerniji nastavak susreta u kojem je momčad Ivana Asića postigla dvanaest, a primila tek četiri pogotka.

Kod prvaka Hrvatske najučinkovitiji igrači bili su Radu, Krapić, Muslim i Šetka s po tri postignuta pogotka. Primorje će u izlučnoj fazi (3. i 17. listopada) igrati protiv nekog iz reda drugoplasiranih momčadi s ostalih turnira u Hannoveru, Ateni i Busto Arsiziju.

CN MARSEILLE - SPARTAK VOLGOGRAD 14:9 (2:1, 4:2, 3:3, 5:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 50

Suci: Boris Obradović (Crna Gora) i Raul Torres (Španjolska). Delegat: Andrej Konstantinov (Bugarska)

CN MARSEILLE: Garsau (7 obrana), Piot, Olivon 5, Bicari 4, Monneret, Simon, Crousillat 3 (1), Dino, Canonne, Kovačević 1, Khasz, Camarasa 1, Hovhannisyan

SPARTAK: Fedorov (6 obrana), Lazarev, Yurchik, Cheshev 2, Kiselev, Ashaev 1, Khalturin 1, Andrukov, Bychkov 4, Rekechinsky 1, Lisunov, Agarkov, Fedotov

Igrač više: CN Marseille 8 (5) Spartak 12 (6)

Peterci: CN Marseille 1 (1) Spartak 0 (0)

Tri isključenja: Khasz (22), Dino (30)

U prvom susretu nedjeljnog programa Marseille je pobjedom protiv ruskog Spartaka iz Volgograda osigurao drugo mjesto te se kao i Primorje plasirao u završnicu kvalifikacija. Rusima za utjehu ostaje treće mjesto i nastup u Eurokupu. Duisburg je ispao kao posljednjeplasirana momčad zbog lošije gol-razlike od Spartaka.

Rezultati skupine F:
1. kolo (18.9): Primorje EB - CN Marseille 13:12, ASC Duisburg - Spartak 14:14
2. kolo (19.9): Primorje EB - Spartak 14:7, ASC Duisburg - CN Marseille 8:12
3. kolo (20.9): CN Marseille - Spartak Volgograd 14:9, Primorje EB - ASC Duisburg 18:8
Poredak: Primorje EB 9, CN Marseille 6, Spartak i ASC Duisburg po 1 bod
Primorje EB i CN Marseille nastavljaju natjecanje u Ligi prvaka, Spartak Volgograd osigurao je LEN Eurokup