Kup: Vaterpolisti Primorja EB očekivani poraz od Mladosti učinili neizvjesnim

Petak, 10. prosinca 2021. 22:52 Napisao/la  SC
Igor Hinić
Igor Hinić

Vaterpolisti Primorja EB doživjeli su očekivani poraz od Mladosti u prvoj utakmici završnice kupa u Splitu.

Mladost je malo prije isteka druge četvrtine povela 8:3, u tom trenutku činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Riječani su od poluvremena uspjeli postići dva gola, smanjiti su vodstvo Mladosti na 8:5.

Početkom treće četvrtine Primorje se vratilo u utakmicu, Niko Čubranić i Tin Brubnjak su pogocima smanjili zaostaka na 8:7.

Mladost je u tri minute primila četiri gola, Primorje nije primilo ni jedan pogodak!

Kada ja Marko Blažić je izjednačio (8:8), mladostaši su reagirali serijom 3:0 (11:8).

U zadnjoj četvrtini dugo nije bilo pogotka sve dok Marin Dašić dvije i pol minute prije kraja golom za 12:8 nije potvrdio pobjedu svoje momčadi.

U pobjedničkom sastavu s 5 golova se istaknuo Franko Lazić, kao i vratar Ivan Marcelić s 12 obrana.

Kod Riječana najbolji su strijelci, s po 3 gola bili Marko Blažić i Tin Brubnjak.