Primorje i Jug neodlučeno u utakmici za prestiž

Subota, 24. listopada 2015. 19:32 Napisao/la  Ivan Jelić
Utakmica 3. kola: Primorje EB - Jug CO 7:7 (2:1, 2:3, 1:0, 2:3)

Kup Hrvatske - 3. kolo

PRIMORJE EB – JUG CO 7:7 (2:1, 2:3, 1:0, 2:3)

Mali zimski bazen na Poljudu. Gledatelja 150.

Suci: Periš - Banovac (oba Split)

PRIMORJE EB: Jelovina (11 obrana), Burić, Mudražija, Krapić 3, Peroš, Vukičević, Muslim, Petrović 1, Dedović 1, Echenique 1, M. Vrlić, Bošković 1, Ćubranić, Buljubašić.

JUG: Bijač (17 obrana), Macan, Fatović, Lončar 2, Joković 2, Garcia, Marković, Merčep, Bautović, Perrone 3, Benić, Obradović, Popadić-Batina, J. Vrlić.

Peterci: Primorje EB 0/2, Jug Co –

Realizacija igrača više: Primorje EB 5/6, Jug CO 3/12

Bio je ovo dvoboj za prestiž jer su obje momčadi već ranije izborile plasman na Final Four Hrvatskog vaterpolo kupa.

Povelo je Primorje golovima Boškovića i Dedovića da bi Joković u finišu prve četvrtine smanjio vodstvo Riječana.

U drugoj četvrtini postignuto je pet golova, Perrone je poravnao na 2:2, Krapić ponovno doveo svoju momčad u vodstvo od 3:2. Potom su "jugaši" golovima Lončara i Jokovića preokrenuli rezultat u svoju korist na 4:3. Echenique poravnava na 4:4.

U trećoj četvrtini postignut je samo jedan gol, Krapić je zabio za vodstvo Primorja od 5:4.

U posljednjoj četvrtini gledatelji su ponovno vidjeli pet golova. Naprije je Perrone poravnao na 5:5, Petrović zabio za 6:5, da bi "jugaši" golovima Lončara i Perronea došli do rezultatske prednosti od 7:6.

Do kraja susreta Krapić je uspio postići svoj treći gol i poravnati na 7:7 čime je rezultatski završio susret vječitih rivala.

Treba posebno istaknuti vratara Juga Marka Bijača, koji je imao 17 uspješnih obrana, uspio je zaustaviti i dva peterca, Dedoviću i Boškoviću.

Na drugoj strani čuvar mreže Primorja EB Duje Jelovina imao je 11 uspješnih obrana.