Kup Hrvatske: Primorje i Jug lakoćom prošli kroz polufinale i najavili novu bitku za trofej

Subota, 05. prosinca 2015. 19:16 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Zadra

Polufinale: Mornar BS - Primorje EB 5:21 (2:6, 1:3, 2:6, 0:6). Primorje i Jug igraju u finalu Kupa, u nedjelju od 16.15 sati uz izravan prijenos na HTV 4.

Kup Hrvatske u vaterpolu - polufinale

MORNAR BS - PRIMORJE EB 5:21 (2:6, 1:3, 2:6, 0:6)

Bazen na Višnjiku, Zadar. Gledatelja 250

Suci: Tomislav Copić (Split) i Vlaho Radičević (Dubrovnik). Delegat: Božo Vuletić (Dubrovnik)

MORNAR BS: Kačić, Čagalj, Krolo, Goreta 3, Čalić 1, Vrdoljak, Lozina, Buha 1, Visković, Vrdoljak, Dužević, Kreković, Podrug, Marović

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 2, Radu 2, Krapić, Vrlić 2, Vukičević 1, Muslim 2, Petrović 2, Dedović 1, Echenique 3 (1), Šetka 1, Bošković 1, Čubranić, Buljubašić 4

Igrač više: Mornar BS 6 (2) Primorje EB 14 (9)

Peterci: Mornar BS 0 (0) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Čagalj (17), Krolo (21), Kreković (32)

U finalu ovosezonskog izdanja vaterpolskog Kupa Hrvatske igrat će Primorje i Jug. Očekivan je to rasplet prvog dana događanja na zadarskom bazenu Višnjik. Primorjaši su u drugoj polufinalnoj utakmici svladali splitskog Mornara rezultatom 21:5, a Jugaši su nešto ranije bili bolji od splitskog Jadrana, inače sudionika A-2 Regionalne lige.

JUG - JADRAN 12:5 (3:1, 3:1, 2:0, 4:3)
JUG: Bijać, Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 3, Xavi Garcia 1, Marković 1, Ivanković, Bautović, Perrone 3 (1), Benić 2, Obradović, Popadić-Batina, Vrlić 1
JADRAN: Bratim, Vranješ, Tonković, Buzdovačić, Franičević 2 (2), Divković, Vukić 2, Divković 1, Milardović, Pavlović, Santini, Koljanin, Strujić, Vegar

Riječki je sastav kompletan doputovao u Zadar, u novi pokušaj osvajanja naslova pobjednika Kupa. Taj trofej sastav Ivana Asića ima priliku obraniti u nedjeljnomn finalu od 16.15 sati. Protiv Splićana u još jednom ogledu ove sezone nije bilo nikakvih problema što se tiče plasmana Primorja u veliko finale. Već nakon 65 sekundi golovima Muslima i Šetke bilo je 2:0 za sastav Ivana Asića, a vodstvo je povećao Cosmin Radu, još do isteka druge minute susreta. Početak je podsjećao na partiju u Regionalnoj ligi s Kantride proteklog mjeseca...

Već do isteka prvih osam minuta igre Primorjaši su imali izraženu rezultatsku prednost. Pogotkom Ivana Buljubašića u šestoj minuti bilo je 5:1, nakon što su prethodno golove izmijenili Gonzalo Echenique i Antun Goreta. Buljubašić je bio jedini igrač koji je u prvoj četvrtini uspio zabiti dvaput. Njegov je drugi pogodak bio za rezultat 6:2, nakon što je prethodno, nominalno za domaćine zabio Čalić.

Drugu dionicu susreta obilježile su vratarske obrane iskusnika. Miro Kačić s jedne odnosno Frano Vićan s druge strane nisu dali da se rezultat uvelike promijeni. Pogodak je u desetoj minuti postigao Antun Goreta za Mornarovo smanjenje na 6:3. Primorjaši su na svoj novi pogodak dugo čekali, nije se on dogodio niti nakon drugog isključenja Čaglja u 12. minuti. Lopta je dvaput završila na šakama Mire Kačića, jednom i u bloku od kojeg je lopta otišla u posjed Splićana.

U 14. minuti Nikola Dedović konačno je zabio za 7:3, i to nakon drugog isključenja najopasnijeg Splićana Antuna Gorete. Na njegov se pogodak nadodao Ivan Buljubašić, strijelac iz jedne kontre nakon Vićanova upošljavanja. Riječani su na poluvrijeme otišli sa šest pogodaka viška nakon što se u strijelce upisao i Antonio Petrović.

Povećalo je Primorje svoju prednost početkom drugog poluvremena zgodicima Burića i Boškovića na 11:3, smanjiti je mogao tek Antonio Buha u 18. minuti. Riječani nisu stali pa su do kraja treće četvrtine zabijali i Echenique dvaput, Burić te Vukičević. Na koncu, završilo je s uvjerljivih šesnaest pogodaka riječkog viška, i to način poslana je tako prava poruka Jugu uoči novog obračuna u nedjelju. Treba notirati da je u drugom poluvremenu susreta pred riječkim vratima plivao mladi Fran Čubranić i upisao pet obrana uz tek dva primljena pogotka.