Kup Hrvatske: Primorjaši bez finala, Mladostaši potopili riječke vaterpoliste do poluvremena

Subota, 17. prosinca 2016. 20:21 Napisao/la  SC

Polufinale Kupa Hrvatske: Primorje EB - Mladost 8:10 (1:4, 2:4, 2:2, 3:0). Mladost na poluvremenu vodila 8:3

Polufinale Kupa Hrvatske:

PRIMORJE EB - MLADOST 8:10 (1:4, 2:4, 2:2, 3:0)

Gradski bazen Slavonski Brod. Gledatelja: 300

Suci: Radičević i Periš

Delegat: Vuletić

PRIMORJE EB: Jelovina 10 obrana, Radu 2 (1), Saftić, Power 1, Peroš 2, Čunko, Tkač, Rakovac 2, Mudražija 1 (1), Vrlić, Vukičević, Paparić, Čubranić, Blažić

MLADOST: Marcelić 7 obrana, Bukić 5 (1), Milaković, Zović, Biljaka, Brlečić 1, Vlahović 1, Lazić, Pavičić, Paškvalin 1, Valečić, Bašić 2, Vićan, Herceg

Igrač više: Primorje EB 3 (10), Mladost 2 (9)

Peterci: Primorje EB 2 (2), Mladost 1 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste banke nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa Hrvatske.

Primorjaši su u polufinalu poraženi od zagrebačke Mladosti 8:10.

Iako krajnji rezultat to možda ne sugerira, zagrebačka momčad je pobjedu osigurala nakon dvije četvrtine, a nakon treće i potvrdila.

Hladan tuš su priredili vaterpolisti zagrebačke Mladosti protivniku u prvoj četvrtini, 47 sekundi prije isteka prve dionice Mladostaši su imali prednost od 4:0 - dva gola Bukića te po jedan Vlahovića i Paškvalina.

Prednost je ublažio dvadesetak sekundi prije kraja Power.

Drugu četvrtinu otvorio je Bukić novim pogotkom za Mladost koja odlazi na plus četiri 1:5.

Peroš pogađa za Primorje, ali Bukić ne dozvoljava riječkim vaterpolistima da dišu.

Tri minute prije kraja četvrtine Rakovac pogađa za 3:6, no Brlečić vraća prednost Mladosti na plus četiri - 3:7.

Dvije sekunde prije kraja poluvremena Bašić uspješno realizira igrača više za 3:8.

Primorjaši preko Rakovca smanjuju na 4:8 u 19. minuti susreta, a nakon što je Vrlić skrivio peterac, Luka Bukić ga uspješno pretvara u pogodak za 4:9.

Radu je iskoristio igrača više tri minute prije isteka treće četvrtine za 5:9. Bašić vraća na plus pet za Mladost dvije minute prije kraja - 5:10.

Peroš je smanjio na 6:10 u 29. minuti, a nakon što je Milaković skrivio peterac, Radu je približio Primorje na minus tri - 7:10 minutu prije kraja utakmice.

Konačnih 8:10 postavlja Mudražija iz peterca, nakon prekršaja Pavičića.