JADRANSKA LIGA

Primorje EB preplivalo Triglav za desetu pobjedu

Subota, 05. siječnja 2013. 21:13 Napisao  Marko Babić

Utakmica 10. kola: Primorje EB - Triglav Kranj 20:4. Utakmica je vrlo brzo izgubila natjecateljski smisao

PRIMORJE EB - TRIGLAV KRANJ 20:4

Utakmica 10. kola: Primorje EB - Triglav Kranj 20:4 (6:1, 3:1, 4:1, 7:1). Bazen Kantrida. Gledatelja: 500. Suci: Blažić i Rožman.

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 3, Peroš 1, Muslim 2, Jelača 1, Da. Varga 3. Barać 1, Šetka 3, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 1.

TRIGLAV KRANJ: Neton, Popović, Kadivec 1, Štrin, Pevec, Stojanović, Finžgar, Gostič, Bukovac, Rajšp 1, Kalan Gašper 1, Komatar 1, Žurbi, Novak.

Igrač više: Primorje EB 5 (4), Triglav Kranj 3 (1).

Peterci: Primorje EB -, Triglav Kranj 1 (0).

Vaterpolisti Primorja EB upisali su desetu pobjedu u desetom kolu nadigravši Triglav Kranj s uvjerljivih 20:4. Kada prva četvrtina jedne vaterpolo utakmice završi bez ijednog isključenja u obje momčadi, a jedan od suparnika uspije zabiti samo jedan gol i to nakon očitog pada koncetracije kod protivnika, onda postaje jasno o kakvom se omjeru snaga radilo.

Utakmica protiv Triglava bila je preslika gotovih svih utakmica Primorja ove godine, Riječani su jedino bili efikasniji protiv Jadrana (20:3). Denes Varga donio je početnu prednost s dva gola, a sve je začinio sjajnom šraubom iz jedne kontre za 4:0. Igralo se brzo i bez pretjeranih grubosti, slovenska ekipa prvi pogodak je postigla 1:49 minute prije kraja kada je Bukovac odlično proigrao Komatara.

Do kraja treba izdvojiti kontru Daniela Varge za 6:1 nakon pogreške gostujućeg vratara, te sjajan pokušaj Paula Obradovića s pola terena u posljednjim sekundama koji je zamalo bio neprecizan.

Budući da je utakmica vrlo brzo izgubila na rezultatskoj neizvjesnosti, akcije su svele na brza proigravanja, pokušaje kontri i polukontri, te atraktivnih poteza.

Prvi igrač više na utakmici je dosuđen 2:48 minute prije kraja druge četvrtine, a prvi pogodak za Primorje od kada je postao predsjednik Riječkog sportskog saveza postigao je Samir Barać. Utakmica se ubrzo dodatno razvodnila, primorjaši nisu iskoristili mnoge prilike u napadu, najviše zbog nepreciznosti u završnici inače bi razlika u korist Riječana bila još izraženija.

U posljednjoj četvrtini priliku na vratima Primorja dobio je Luka Križanec koji je izmamio veliki pljesak tribina kada je obranio petarac Luki Komataru. Na kraju je i Duje Peroš ušao u igru, sjajno oteo jednu loptu preplivao cijeli bazen i matirao  suparničkog vratara.