Subota, 16. ožujka 2013. 21:07 Napisao  Marko Babić

Utakmica 20. kola: Primorje EB - Primorac 19:7 (7:0, 6:3, 3:2, 3:2)

Jadranska liga

PRIMORJE EB - PRIMORAC 19:7

Utakmica 20. kola: Primorje EB - Primorac 19:7 (7:0, 6:3, 3:2, 3:2). Bazen Kantrida. Gledatelja: 300. Suci: Franulović (Rijeka), Rakovec (Ljubljana).

PRIMORJE EB: Vićan, Peroš, Paškvalin, Krapić, De. Varga 3 , Sukno 5, Muslim 3, Jelača 1, Da. Varga 2, Barać 1, Šetka 3, Garcia 1, Križanec, Buljubašić.

PRIMORAC: Kralj, Đurović, Marković 3, Gopčević 1, Bulatović, Fanfani, Mačić, M. Brguljan, Krivokapić, Paunović, Popović 1, Murišić 1, U. Brguljan, Kriještorac 1.

Igrač više: Primorje EB 12 (7), Primorac 7 (3).

Vaterpolisti Primorja EB upisali su još jednu rutinsku pobjedu svladavši Primorac iz Kotora. Ako s druge strane ne stoji Jug, Riječani nemaju previše problema ove sezone i jedino pitanje je s kojom će razlikom pobijediti odnosno koliko će pogodaka primiti.

Što zapravo reći o utakmici u kojoj je domaćin u jednom trenutku vodio 10:0? Sukno je zabio prvi pogodak nakon dvije minute igre. Na 2:0 povisio je Denes Varga nakon sjajnog proigravanja od strane brata Daniela. Riječani su nastavili nemilice puniti mrežu nemoćnih gostiju. Posebice zanimljiv bio je pogodak za 8:0. Sandro Sukno je potegnuo, vratar Primorca obranio, ali lopta se odbila visoko u zrak i od siline se u padu vratila u mrežu.

Šetka je zabio kontru za 10:0, a onda su napokon i gosti pronašli mrežu. Miljan Popović matirao je Križaneca nakon 11:30 minute igre! Od tog trenutka gosti su nešto lakše pronalazi put do vrata domaćina. Ali sve je to na kraju zapravo bilo malo bitno u utakmici u kojoj je pobjednik bio riješen nakon prve četvrtine.