Subota, 16. veljače 2013. 21:00 Napisao  Marko Babić

Utakmica 14. kola: Primorje EB - Mladost 15:4 (4:1, 1:1, 5:1, 5:1)

Jadranska liga

PRIMORJE EB - MLADOST 15:4

Utakmica 14. kola: Primorje EB - Mladost 15:4 (4:1, 1:1, 5:1, 5:1). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 900. Suci: Margeta (Kranj), Rakovec (Ljubljana).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 1, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 3, Sukno 4 (1), Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 2

MLADOST: Pavić, Radu, I. Milaković, Živković, Martinić, D. Živković, Gagulić, K. Milaković 1, Pavičić, Divković, Vukičević 2, Bukić, Marcelić, Miloš 1.

Igrač više: Primorje EB 11 (7), Mladost 6 (2). Peterci: Primorje EB 2 (1), Mladost -.

Vaterpolisti Primorja EB upisali su dvadesetu pobjedu sezone  vjerojatno nikada lakše svladavši zagrebačku Mladost. Ako je postojala ikakva dvojba uoči utakmice, ona je rješena već nakon prve četvrtine kada je Primorje vodilo 4:1, a činjenica da je Josip Pavić, najbolji vaterpolist na svijetu, prvo obranu imao tek u 14. minuti sve govori. Frano Vićan je s nekoliko odličnih obrana usporio goste.

Zagrepčani su pak zahuktale Riječane usporili tek u drugoj četvrtini, ali bilo je jasno da žapci nemaju što tražiti na Kantridi. Primorje je lakoćom kontroliralo igru u drugom dijelu čemu svjedoči i činjenica da su drugo poluvrijeme dobili sa 10:2. U trećoj četvrtini s tri gola se istaknuo Sandro Sukno. Točku na "i" Riječani u stavili u završnici. Prvo je Denes Varga sjajnim lobom matirao Pavića, a onda je mađarski vaterpolist sjajno proigrao Ivana Krapića.