Subota, 09. ožujka 2013. 20:20 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 18. kola: Primorje EB - OVK POŠK 12:4 (2:0, 3:1, 4:0, 3:3)

Triglav Jadranska liga

PRIMORJE EB - OVK POŠK 12:4

Utakmica 18. kola: Primorje EB - OVK POŠK 12:4 (2:0, 3:1, 4:0, 3:3). Bazen Kantrida. Gledatelja:300. Suci: Andrej Laginja (Koper) i Goran Gavrilović (Zagreb). Delegat: Robert Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE EB: Križanec (5 obrana), Obradović, Paškvalin 1, Krapić 2, De. Varga 1, Sukno 2, Muslim 2, Jelača, Da. Varga 1, Peroš, Šetka 2, Garcia 1, Buljubašić.

OVK POŠK: Jelovina (8 obrana), Vukelić, Knežević 1, Barbarić, Ivišić 1, A. Franičević 1, Buha, Burić, Scherbl, Delić 1, M. Franičević, Sarić.

Igrač više Primorje EB 6/8 OVK POŠK 1/5

Isključenje s  pravom zamjene: Andro Franičević (OVK POŠK 19')

Vaterpolisti Primorja vratili su se pobjedama. "U leru" su nadjačali POŠK s 12:4 dozvolivši gostima privilegiju da posljednju četvrtinu odigraju neodlučeno 3:3. U utakmici izvjesnog ishoda Primorje je ušlo poput "dizelaša". Nepto manje od četiri minute trebalo je jučerašnjem kapetanu Ivanu Krapiću da šraubom matira Duju Jelovinu. Sandro Sukno je 49 sekundi prije kraja prvoga dijela igre povisio na 2:0

Primorjaši su tek u drugoj četvrtini u trećem pokušaju iskoristili brojčanu prednost u bazenu. Nakon isključenja Marina Scherbla poslije dvije minute i 26 sekundi pogodio je Petar Muslim za 3:0. Gosti iz Splita mogli su biti zadovoljni činjenicom da su postigli pogodak. Učinio je to njihov kapetan Andro Franičević za 3:1 nakon pet minuta i 17 sekundi igre u drugoj četvrtini. Samo 38 sekundi kasnije Fran Paškvalin realizira drugu situaciju sa igračem više za 4:1. Javier Garcia 25 sekundi prije "poluvremena" povisio je na 5:1

Nakon dvadeset sekundi u trećoj dionici Ivan Krapić postao je prvi dvostruki strijelac kod domaćina. Potom vrijedi spomenuti isključenje s pravom zamjene kapetana i jedinog strijelca gostiju Andra Franičevića. Dogodilo se to nakon dvije minute i 39 sekundi u trećoj četvrtini. Samo 36 sekundi kasnije Anđelo Šetka povisio je na 7:1 a dp kraja treće dionice svoje su druge pogotke postigli Petar Muslim i Sandro Sukno pa je uoči posljednjih osam minuta bilo plus osam (9:1)

Posljednja četvrtina bila je obostrana revija pogodaka, a pomalo neočekivano završila je neodlučeno 3:3 za Primorje su pogotke postigli braća Varga i Anđelo Šetka a za Splićane Ivišić, Delić i Knežević.

Primorje u srijedu gostuje kod Medveščaka u Zagrebu.