Primorje EB protiv POŠK-a primilo jedan gol!

Četvrtak, 06. ožujka 2014. 20:28 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 16. kola: Primorje EB - OVK POŠK 21:1 (7:0, 5:0, 6:1, 3:0)

Triglav Jadranska liga vaterpolista - zaostali susret 16. kola

PRIMORJE EB - OVK POŠK 21:1 (7:0, 5:0, 6:1, 3:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 400.

Suci: Aleš Blažić (Ika) i Ante Bura (Šibenik). Delegat: Mirko Goreta (Rijeka)

PRIMORJE EB: Vićan (6 obrana), Radu 5, Peroš 1, Krapić, De. Varga 1, Mudražija 1, Muslim 3, Petrović 1, Da. Varga 1, Obradović 2, Šetka 2, Xavi Garcia 2, Jelovina (7 obrana), Buljubašić 2

OVK POŠK: Sarić, Vukelić, Prižmić, Knežević, Jerković, Ivišić, Kurir, Buha, Burić, Scherbl, Radulović, Pavlović 1, Podrug, Čikeš

Igrač više: Primorje EB 8 (3) POŠK 8 (0)

Peterci: Primorje EB - (-) POŠK - (-)

Tri isključenja: Mudražija (28)

Kao što je u uredu bilo planirano, Primorjaši su svoju obvezu u zaostalom susretu šesnaeste dionice Jadranske lige odradili maksimalno ozbiljno te uvjerljivo pobjedili splitskoga POŠK-a. Dvanaest puta zatresli su izabranici Ivana Asića mrežu Splićana u prvom poluvremenu. Četiri puta to je činio Radu, rumunjski centar bio je nerješiva enigma za gostujuće bekove. U prvoj četvrtini uz Radua dvaput, u strijelce su se upisali Xavi i Denes Varga, te također dvaput Šetka. Napadač je s centra pogodio gol za 6-0, konačan rezultat prvog perioda, na 0.2 sekunde do kraja susreta. Drugu četvrtinu obilježio je također Radu s nova dva pogotka, a zabijali su još Buljubašić, Muslim i Petrović. Splićani su kroz cijeli period utakmice bili nemoćni, sve ono što bi uspjeli uputiti prema golu vratari Vićan u prvom odnosno Jelovina u drugom poluvremenu uspjeli su obraniti.

U subotu pošteda Buljubašiću
Utakmica protiv POŠK-a shvaćena je ozbiljnije nego što će biti ona sa Šibenikom za dva dana. U sastavu osim Mudražije umjesto bolesnog Sukna nije bilo mladih nada koji inače dobivaju priliku u 'slabijim' utakmicama Jadranske lige. U subotu će ipak, poštedu dobiti dvojica standardnih prvotimaca Primorja. Jedan je sigurno Buljubašić, a trener Asić do subote će odlučiti tko će mu se pridružiti. Priliku u subotu kontra Šibenčana dobivaju Mislav Vrlić i Dario Rakovac.

Prvi su pogodak, i jedini na utakmici Splićani postigli u 21. minuti kada se Pavlović, leđima okrenut vrataru Jelovini oslobodio bekova i zabio šraubu za tada za tada aktualnih 16-1. Kanonada u trećoj četvrtini nastavila se golovima Muslima dvaput, zabijali su svi - još jednom Radu, pa Peroš, Daniel Varga i Buljubašić. U zadnjoj četvrtini Riječani su ipak stali na kočnicu i zabili samo tri pogotka u splitsku mrežu. Obradović, Mudražija i Xavi zaključili su dvadeset i jednim pogotkom priču koja bi se u istom tonu mogla i trebala nastaviti protiv Šibenika, u susretu redovnog, 18. kola.