Utorak, 15. studenog 2016. 21:44 Napisao/la  V. P.

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Grčka 11:6 (1:1, 4:0, 2:2, 4:3)

Svjetska liga vaterpolista - 1. kolo

HRVATSKA - GRČKA 11:6 (1:1, 4:0, 2:2, 4:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 600

Suci: Brosovszki (Rumunjska) i Severo (Italija).

HRVATSKA: Bijač 5 obrana, Maca, Buljubašić 1, Lončar 1, Joković 1, Bukić 2, Fatović, Bušlje 1, Sukno 2, Krapić 1, Šetka, Garcia 2, Marcelić

GRČKA: Galanopoulos 3 obrane, Genidounias 2, Kapotsis, Chrysospathis, Fountoulis, Pontikeas, Tigkas, Delakas 1, Mourikis, Kolomvos, Gounas 2 (1), Vlachopoulos 1, Galanidis 2 obrane

Igrač više: Hrvatska 8 (6), Grčka 6 (2)

Peterci: Hrvatska /, Grčka 1 (1)

Tri isključenja: Tigkas 29', Delekas 31' (oba Grčka)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobjedom je otvorila nastup u Svjetskoj ligi. Hrvatski su vaterpolisti u prvom kolu pobijedili Grčku 11:6.

Mučili su se dugo hrvatski reprezentativci dok nisu zabili prvi pogodak i načeli grčku mrežu.

U 7. minuti Bulić je iskoristio igrača više i doveo Hrvatsku u vodstvo. Grci su uzvratili prije kraja četvrtine, također sa igračem više, pogodio je Gounas.

Druga četvrtina ponudila je sasvim drugačiju sliku, realniju.

Četiri hrvatska pogotka, niti jedan Grčke, odlična igra u obrani te tečan napad.

Zabili su prvo Garcia u 9. minuti, a zatim do kraja poluvremena Sukno, Bušlje i Buljubašić za rezultat 5:1 s kojim se otišlo na odmor.

Grci su se malo probudili u drugom dijelu.

Delakas je početkom treće dionice smanjio na 5:2, no zatim je Krapić realizirao igrača više i Hrvatske je ponovno otišla na plus četiri.

Genidounias je zakratko smanjio, no neposredno prije kraja četvrtine Garcia pogađa za 7:3.

Grčka nije imala rješenja za čvrstu obranu i odličan hrvatski napad.

U posljednjoj četvrtini nakon što je Bušlje skirvio peterac u 28. minuti Grci su pogotkom Gounasa smanjili zaostatak na tri gola, ali su prvo Joković, a zatim Sukno i Lončar odveli Hrvatsku na velikih plus šest.

Vlachopoulos je gotovo sa zvukom sirene pogodio za konačnih 11:6.