EP veterana: Veterani Sankt Petersburga u završnici potopili +40 riječku momčad

Petak, 16. rujna 2016. 09:49 Napisao/la  SC

Rusi su s tri gola došli do konačnih 10:6

Poslijepodnevni program četvrtog dana Europskog prvenstva u vaterpolu za veterane započeo je zanimljivom utakmicom između Kranja 75 i Veterana 70 iz Splita u kategoriji 40+.

Nakon početne neizvjesnosti (2:2 u 6. minuti), Splićani su zabili pet pogodaka za redom ali su potom malo… zaspali i dozvolili Slovencima da gotovo sigurnu pobjedu stave pod upitnik.

Naime, igrači Kranja postigli su isto toliko golova i uhvatili priključak sredinom četvrte četvrtine – od 7:2 do 7:7!

Iskoristili su nakon toga Dalmatinci priliku s igračem više i preko Košte došli do novog vodstva, a 38 sekundi prije kraja Košta je još jednom razveselio trenera Ivana Asića i definitivno potopio nade Slovenaca bez obzira na primljeni gol 21” prije zvuka sirene.

Tijesna (9:8) ali vrijedna pobjeda splitskih veterana.

Istim je rezultatom u kategoriji 50+, u utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta, češka ekipa Old Boys iz Praga savladala Germany 50.

U prvom polufinalnom dvoboju u kategoriji 30+, Bayer Uerdingen je s lakoćom svladao ruski Kazan rezultatom 8:2 dok su u drugom polufinalu beogradski Somovi završili na ražnju kojeg su pripremili igrači budimpeštanskog Neptuna (9:4)

U kategoriji 35+, Jadran iz Herceg Novog je uspio slomiti otpor madridskog Reala Canoe te su nakon žestoke borbe pobijedili 7:5.

Mađarski Sunday Boys i turski Esti Izmir razigravali su za plasman od 5. do 8. mjesta u kategoriji 50+. Pobjeda je pripala ekipi iz Budimpešte 12:6.

U pretposljednjem krugu utamica 4. dana, momčad Bull’s Blood iz Egera s lakoćom je savladala ukrajinski Uzhgorod, u kategoriji 35+, rezultatom 8:2, dok je u kategoriji igrača starijih od 60 godina Düsseldorf bio bolji od berlinskog Neptuna 5:1.

U kategoriji 40+, Bayer Uerdingen je pokorio slovačku ekipu H2O Polo Piestany rezultatom 7:3.

U završnim susretima, beogradski je Partizan u kategoriji 35+ odnio pobjedu u susretu protiv Euro Sportinga iz Rima rezultatom 7:6.

Bila je to izuzetno napeta i teška utakmica koja je riješena tek u posljednjoj minuti susreta.

U kategoriji 60+, istoimena je talijanska ekipa bila je bolja od Poseidona iz Cannstatta rezultatom 11:5, dok su u vanjskom bazenu svoju utakmici udigrali domaćini, Rijeka 40, i Masters iz Sankt Petersburga.

U prvoj četvrtini su se Riječani nekako držali, zahvaljujući ponajprije Tiškivskom, koji je postigao dva pogotka za trenutnih 2:3.

Primili su potom Riječani tri uzastopna pogotka u drugom periodu igre, a Ivor Županić je malo uljepšao stanje na semaforu i smanjio prije na 3:6, a potom na prihvatljivih 4:6.

Nakon jednog primljenog pogotka, Vanja Gović je postigao gol za 5:7, a isti je igrač nakon minute i pol u posljednjoj četvrtini smanjio zaostatak na samo jedan gol.

Tu su domaćini stali, te dozvolili Rusima da s tri gola dođu do konačnih 10:6 (3:2, 3:1, 1:2, 3:1).

Četvrti dan Europskog prvenstava u vaterpolu za veterane započeo je nizom vrlo zanimljivih dovoboja a u prva dva kruga jedino je na vanjskom bazenu bilo… nezanimljivo.

Naime, u kategoriji 55+ Real Canoe Madrid savladao Masterse iz Sankt Petersburga rezultatom 5-1, a nakon njih njemački je Cannsatt pobijedio nizozemski PSV Eindhoven s glatkih 10-5.

U sva četiri meča koja su odigrana u natkrivenom bazenu, pitanje pobjednika rješavalo se doslovce u posljednjim sekundama.

U kategoriji 45+, Euro Sporting iz Rima i moldavski Imperial Sport Chisinau odigrali su neriješeno 6:6, dok su mađarski Happy Hipposi savladali vršnjake iz Sankt Petersburga rezultatom 6:5. Neizvjesno je bilo i u dvoboju između Spandaua 04 i dubrovačkih Veterana.

Pobjeda je pripala Dubrovčanima (7:6), koji su se uspjeli vratiti u utakmicu nakon što su sredinom druge četvrtine gubili 4:0! Uhvatili su priključak na 4:4 a onda još dvaput lovili vodstvo protivinika, da bi Alen Bošković postigao odlučujući, pobjedonosni pogodak 1’11” prije kraja.

U kategoriji 65+, Cannstatt je u posljednjoj sekundi susreta propustio pobjedu protiv Helsingfors Simsallskap, primivši pogodak neposredno prije zvuka sirene – 8:8 je bio krajnji ishod meča.

U istoj su kategoriji “nonići” iz kipe Poseidon Hamburg bili su bolji od sunarodnjaka iz Cannsatt iz Stuttgarta rezultatom 5:3, dok je H2O Polo Piestany uspio dobiti utakmicu protiv ekipe Rari Nantes Bogliasco rezultatom 6-5.

Jutarnji se program završio pobjedom Nizozemaca HZC de Robben Hilversum protiv finske ekipe Helsingfors Simsallskap (1:6) u kategoriji 55+, dok su najmlađi veterani (30+) iz Ukrajine potopili Belgrade 18:5 u utakmici za plasman između petog i sedmog mjesta.