Andro Bušlje u posljednjoj sekundi drugog produžetka Jugu donio finale

Srijeda, 24. travnja 2013. 20:36 Napisao/la  SC

Druga polufinalna utakmica PH:  Mladost - Jug CO 9:10 - nakon produžetka  (3:1, 2:3, 1:1, 2:3 - 0:0, 1:2)

Druga polufinalna utakmica Prvenstva Hrvatske u vaterpolu

MLADOST - JUG CO 9:10 - nakon produžetka  (3:1, 2:3, 1:1, 2:3 - 0:0, 1:2.

Bazen Mladosti na Savi Gledatelja:47

Suci: Albert Brala i Andrej Franulovič (Rijeka)

HAVK MLADOST: Marcelić (12 obrana), Radu (1), I. Milaković (4), I. Živković, Martinić (1), D. Živković (1), Gagulić, K. Milaković, Pavičić, Miočević, Vukičević (2), Bukić, Pavić, Miloš..

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (8 obrana), Vranješ (1), Bošković (1), Janović (2), Joković (4), Azevedo, Marković (1), Bušlje (1), Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović.

Igrač više: HAVK Mladost 12/5, Jug CO 11/3

Peterci: HAVK Mladost, Jug CO 3/3

Andro Bušlje pogotkom je u posljednjoj sekundi drugog produžetka donio pobjedu Jugu CO protiv Mladosti 10:9 i finale protiv Primorja EB.  Mladost je u drugoj utakmici polufinala doigravanja za naslov prvaka Hrvatske protiv Jug CO vodila s 1:0, dobila prvu četvrtinu s 3:1, zatim u drugoj imala prednost 4:3 i na kraju iste s 5:4, na početku treće četvrtine s plus dva (6:4) dok je zadnju dočekala s golom prednosti (6:5). Pet minuta prije kraja vodila je sa 7:6, a tri minute prije kraja treći put je imala dva pogotka viška (8:6). U zadnje dvije minute ušla s golom prednosti (8:7).

Jugaši su u posljednjoj minuti četvrte četvrtine pri rezultatu 8:8 imali igrača više, a Mladost je bila bez vratara (isključen Marcelić). Međutim, nisu uspjeli postići pogodak. Domaćin je potom u posljednjih 14 sekundi imao igrača više, Cosmin Radu je proigrao Luku Bukića, koji je bio sam pred Markom Bijačem, ali je zatresao umjesto mreže vratnicu te je utakmica otišla u produžetak.

U produžetku bez pogodaka u prve tri minute, a u druge tri - tri. Prvo je Nikola Janović pogodio za prvo vodstvo Juga na utakmici, a nakon što je Mladost izjednačila preko Marko Martinića, za konačnih 10:9 s igračem više pogodio je Andro Bušlje sekundu prije kraja.

Dakle, nije se dogodilo iznenađenje, točnije, super senzacija. Neće se igrati treća utakmica polufinala, majstorica, unatoč tome što je Jug bio loš na Savi, slab, neprepoznatljiv u odnosu na prvu utakmicu u Gružu prije četiri dana kada je nadigrao Mladost sa čak 10 pogodaka razlike (12:2).

Jugaši su ove srijede nekažnjeno prošli u Zagrebu, pobijedili su te izborili nastup u finalu prvenstva Hrvatske. Sad ih čeka novi ljuti boj s riječkim Primorjem, koji ih je dobio u prva dva finala ove sezone, ostavio praznih ruku krajem prošle godine u Kupu Hrvatske, a prije desetak dana u Triglav Jadranskoj ligi. Prva utakmica finala igra se u Rijeci, u subotu, 4. svibnja u 18 sati. Finale se igra na tri pobjede. Jug brani naslov prvaka.