A-1 Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja EB porazom zaključili nastup u Kranju

Nedjelja, 06. ožujka 2022. 12:38 Napisao/la  SC

A-1 Regionalna liga, 11. kolo

PROLETER – PRIMORJE EB 11:9 (2:2, 3:0, 3:5, 3:2)

Bazen u Kranju. Suci: Abramović, Đurašković.

PROLETER: Ćirović, Čabrilo 1, Trajković 2, Ljubenović 2, Rončević, Ilić, Mitrović 3, Janjić, Trkulja, Bosić 2, Matković, Lalić, Sretković, Marić 1.

PRIMORJE EB: M. Čubranić, Vuković 1, Babić, Tomić, Brubnjak 3, Blažić 1, N. Čubranić 2, Babić, Sotošek, Burburan, Crippa, Jurišić 1, Duvnjak-Starčević, Tkač 1.

Vaterpolisti Primorja EB ipak nisu uspjeli savršenim nizom zaključiti nastup u A-1 Regionalnoj ligi, Riječani su u posljednjem kolu u Kranju doživjeli i prvi poraz ove sezone.

Utakmica protiv momčadi iz Zrenjanina odlučena je u posljednjoj dionici, Riječani su u četvrtu četvrtinu ušli s golom zaostatka, Roko Jurišić odmah u prvoj akciji donio je poravnanje (8:8), ali su vaterpolisti Proletera golovima Čabrila i Trajkovića otišli na 10:8 šest minuta prije kraja.

Dvije minute prije kraja Brubnjak je pogodio za 10:9, ali je na drugoj strani Mitrović odgovorio na isti način i vremena za novo hvatanje priključka više nije bilo.

Ovaj poraz nije utjecao na konačni ishod ljestvice, Riječani će u baraž za ulazak u Premijer ligu ući kao pobjednici A-1 Regionalne lige, a u dodatnim kvalifikacijama čekat će ih dvije utakmice protiv Mornar Brodospasa, prva je na rasporedu 19. ožujka na Kantridi.