1. HVL: Jadran očekivano pobijedio Primorje, Tin Brubnjak najbolji u porazu

Subota, 04. prosinca 2021. 20:04 Napisao/la  SC
Tin Brubnjak

Prva vaterpolska liga - 7. kolo

JADRAN ST - PRIMORJE EB 10:4 (1:1, 4:0, 3:1, 2:2)

Iako nekompletni, bez Konstantina Harkova i Nikše Dobuda, jadranaši su vrlo mirno i uvjerljivo slavili na Poljudu protiv Primorja EB.

Samo je prva četvrtina odavala privid neizvjesnosti, da bi već u drugoj dionici prvo s dva gola Zvonimira Butića, pa potom jednim Jerka Marinića Kragića, te zatim i Luke Bukića s igračem više, Jadran ‘otišao’ do prednosti 5:1, te de facto zaključio utakmicu.

Početkom posljednje četvrtine s dva gola kapetana Anđela Šetke, domaćin je imao i najveću prednost na utakmici +8 (10:2), koju su Riječani u zadnjim minutama uspjeli tek donekle ublažiti.

U očekivanom porazu istaknuo se Tin Brubnjak, koji je postigao tri od četiri riječka pogotka.