PRO RECCO PRVAK EUROPE

Primorje EB poraženo u finalu Eurolige

Subota, 12. svibnja 2012. 20:14 Napisao/la  SC

Pro Recco - Primorje EB 11:8. Riječani više od časnoga poraza nisu uspjeli ostvariti

PRO RECCO - PRIMORJE EB 11:8

Finale Eurolige vaterpolista: Pro Recco - Primorje EB 11:8 (4:1, 2:3, 3:3, 2:1). Bazen Iona Alexsandrescu. Gledatelja: 500. Suci: Stavridis (Grčka) i Borrell (Španjolska).

PRO RECCO: Tempesti, Burić, Madaras 2, Sukno, Kasas 1, Filipović 1, Felugo 1, Perrone, Pijetlović, Zloković 2, Ivović 3, Molina, Prlainović 1.

PRIMORJE EB: Car, Buljubašić 1, Paškvalin, Krapić, De. Varga 2, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 2, Garcia 2, Radić.

Igrač više: Pro Recco 10 (7), Primorje EB 3 (2). Peterci: Pro Recco -, Primorje EB 2 (2).

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su u finalu ovogodišnjeg izdanja Eurolige od najmoćnije momčadi svijeta Pro Recca, koji je u rumunjskoj Oradei osvojio sedmi naslov europskog prvaka. Riječani su pružili jaki otpor "talijanskoj mašineriji" ali više od časnoga poraza u prvome nastupu u finalu elitnog klupskog natjecanja nisu uspjeli ostvaritii.

U trećoj minuti Buljubašić se "okuražio" iz velike daljine i žabicom iznenadio gostujućeg vratara Tempestija za početno vodstvo Riječana. Filipović u četvrtoj minuti odmah stvari vraća na početak, a samo minutu i pol kasnije crnogorski sidrun Zloković krasnim golom iz blizine Talijane dovodi u vodstvo 2:1. U šestoj minuti Ivović je pronašao rupu u riječkoj obrani i povisio na 3:1, da bi odmah potom Madaras iskosa iskoristio igrača više za + 3 (4:1) talijanskog stroja.

Napadačku pauzu u igri Riječana prekinuo je u devetoj minuti Denes Varga. sredinom druge dionice isti igrač koristi igrača više i Riječane dovodi na samo - 1 (4:3), da bi samo minutu kasnije Paškvalin iznudio peterac, koji je sigurno realizirao Garcia za novo izjednačenje. No, Talijani su brzo odgovorili i golovima Feluga i Ivovića u razmaku od samo minute ponovo prije odlaska na odmor pobjegli na + 2 (6:4). "Primorjaši" su početkom nastavka golom drugoga Varge stigli na -1 (6:5), ali su Talijani odgovorili golovima Kasasa i nezadrživog Ivovića, te u 19. minuti pobjegli na 8:5

{jb_blackbox-right}Mladostaši treći                                                                                             Plivalište u Oradeau.                                                                                    Utakmica za 3. mjesto: Vasas - Mladost 7:11 (1:1, 3:5, 1:2, 2:3). Suci: Margeta, Alexandrescu.                                                                                     Vasas: Nagy, Decker, Bošković 1, Katonas 2, Fazekas, Voros 1, Kiss, Vamos 2, Brguljan, Fulop, B. Steinmetz, Takacs, A Steinmetz. Mladost: Pavić, Radu 1, Pavičić, Živković 2, Udovičić 2, Milaković, Bukić, Gagulić 1, Hinić 1, Mallarach 2, Vukičević 2{/jb_blackbox-right}

Novu nadu Primorju su donijeli golovi Garcie i Šetke (8:7), ali da Pro Recco u posljednju četvrtinu ipak ode s "pristojnom" prednošću pobrinuo se Madaras svojim drugim golom. Još jednu nadu Riječanima je donio Šetka koji je pet i pol minuta prije kraja iz blizine iskoristio igrača više i momčad Zorana Roje približio na samo - 1 (9:8). Uslijedila su dva gola Prlainovića i Zlokovića, koji je tri i pol minute prije kraja otklonio sve dileme oko pobjednika (11:8).