Ekipno PH: Plivačice Primorja CO obranile naslov prvakinja, plivači osvojili drugo mjesto

Nedjelja, 22. prosinca 2013. 22:17 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Iako oslabljene bez svoje ponajbolje plivačice Željane Knežević, Primorjašice predvođene Sanjom Jovanović nisu dozvolile nikakvo iznenađenje na svom bazenu

Plivačice Primorja CO obranile su ekipni naslov prvaka Hrvatske osvojivši 19644 boda. Iako oslabljene bez svoje ponajbolje plivačice Željane Knežević, Primorjašice predvođene Sanjom Jovanović nisu dozvolile nikakvo iznenađenje na svom bazenu. Titulom prvaka Hrvatske okitile su se uz već spomenutu Sanju Jovanović i Smiljana Marinović, Ana Matković, Ana Petrović, Roberta Mulac, Patricia Vrbos i Alba Bukša.

Drugo mjesto osvojile su plivačice Zagrebačkog PK s osvojenih 18221 bod. Treće mjesto zasluženo su osvojile plivačice splitkog Grdelina 17434 boda kluba koji je u stalnom usponu od osnivanja i postao je najbolji splitski klub u ženskoj konkurenciji. Njihove mlade plivačice tek dolaze a onda nikome neće biti lako u borbi sa njima. Elitni razred napuštaju plivačice Osijeka i Dubrave. Klubovi koji će sljedeće godine plivati u elitnom razredu su Jug i Šibenik.

U muškoj konkurenciji plivači Primorja CO osvojili su 2. mjesto iza Zagrebačkog PK kojeg je predvodio naš najbolji hrvatski plivač Mario Todorović. ZPK je osvojio 20629 bodova, Primorjaši 20413. Za Primorje su plivali: Dominik Straga, Saša Gerbec, Luka Matacin, Andrej Ivanović, Matej Maras, Teo Kolonić, Lovro Draginić i David Čustić.

Treće mjesto u konkurenciji plivača pripalo je zagrebačkom Medveščaku, koji je za samo pet bodova prestigao Mladost. Elitni razred napuštaju dubrovački Jug i splitki POŠK. U elitni razred ušli su Sisak Janaf i Jadran Split.

U nedjelju vidjeli smo i dva državna rekorda u mlađim kategorijama. Nikola Obrovac u disciplini 200 m prsno isplivao je vrijeme 2:16.80 i nakon kadetskog rekorda sada je vlasnik i mlađe juniorskog državnog rekorda.

Kadetski rekord Hrvatske isplivala je Petra Mijić u disciplini 200 m slobodno s vremenom 2:10.16 i srušila rekord od prošle godine koji je isplivala Jana Vranić.

Što se plivačkih natjecanja tiče do kraja godine ostao je još Miting rekorda u Zagrebu, koji je na rasporedu u utorak 28. prosinca.