U-17 EP

Hrvatska doživjela drugi poraz na Rujevici

Subota, 06. svibnja 2017. 15:03 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Skupina A: Hrvatska - Turska 1:4. Hrvatska protiv Španjolske u Kostreni

Hrvatska reprezentacija doživjela je drugi poraz u drugom kolu čime je izgubila šanse za plasman u drugi krug natjecanja.

Nakon što je našu reprezentaciju u srijedu na Rujevici pobijedila (1:0) Italija, isto je na istom mjestu u subotu uspjelo Turskoj (3:1).

Hrvatska je imala veliku priliku već u 2. minuti, kada se Šego  sjurio sam prema golu Özera i onda udario po lopti umjesto da proigra samog Krekovića.

Naša reprezenetacija krenula je vrlo odlučno i agresivno da bi u 18. Gul ubacio, a Karahmet udarcem glavom doveo Tursku u vodstvo 1:0.

Otada je Turska preuzela inicijativu, prvi dio završio je posjedom lopte od čak 70 posto u tursku korist.

Na početku drugoga dijela Hrvatska je također djelovala žustrije dok je nije presjekao turski pogodak.

U 49. minuti Babacan je  snažno udario po lopti, Kotarski je  loptu odbio u stativu, na  odbijenu loptu natrčao je Gül - 0:2.

U 67. minuti Marin pogodio mrežu nakon sjajne  Šegine asistencije, nada u pozitivan rezultat kratko je trajala - 1:2.

U 69. minuti Kabak je postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta čime je Hrvatska eliminirana - 1:3.

U 80. minuti Akgun je uputio jaki udarca, Radić je skrenuo loptu u prečku od koje se lopta odbila u mrežu 1:4.

Hrvatska zadnju utakmicu u utorak igra protiv Španjolske u 12 sati u Kostreni.

HRVATSKA: Kotarski, Hlevnjak, Nekić, Radić, Čolina, Hanuljak (55 Krizmanić), Franjić, Pršir (67 Baturina), Kreković (55 Mitrović), Šego, Marin

TURSKA: Ozer, Civelek, Kamucu, Kabak, Akgün, Gül (65 Adiguzel), Kesgin, Karahmet, Babacan (70 Gunes), Akgün, Cetin

Utakmica 2. kola Skupina A: Hrvatska - Turska 1:4 (Marin 67/Karahmet 18, Gul 49, Kabak 69, Radić 80-ag)

Poredak: Španjolska 3 (1), Ialija 3 (1), Turska 3 (2), Hrvatska 0 (2)