Mila Prpić u finalu Svjetskog kupa, mlada riječka gimnastičarka ostvarila veliki uspjeh

Subota, 30. ožujka 2024. 20:44 Napisao/la  Boris Kirinčić
Mila Prpić
Mila Prpić

Mila Prpić, članica Gimnastičkog kluba Vita iz Rijeke, ostvarila je veliki uspjeh na natjecanju Svjetskog kupa u gimnastici koje se održava u Turskoj (Antalya).

U svom tek drugom seniorskom nastupu, 15-godišnja Mila je u vježbi na parteru u kvalifikacijama u kojima je nastupilo 32 gimnastičarki, osvojila osmo mjesto (12.550) i tako ušla u svoje prvo finale.

Nastupila je i na gredi, te osvojila 28. mjesto.

- Jako sam zadovoljna jer sam izborila prvo finale u Svjetskom kupu. Konkurencija je bila jaka. Vježba je bila dosta čista. Na gredi vježba je krenula dobro sve dok mi noga nije u skoku skliznula sa sprave i to je bio uzrok pada. Sve u svemu sam zadovoljna, nadam se da ću u sutrašnjem finalu na parteru ponoviti vježbu iz kvalifikacija, rekla je Prpićka.

Dodajmo da je Tina Zelčić u kvalifikacijama na gredi osvojila deseto mjesto, a Sara Šulekić deveto na dvovisinskim ručama.

Kod gimnastičara Mateo Žugec je ostvario finale konja s hvataljkama, dok je u istoj disciplini Liam Rabić završio na 12. mjestu.